Депутати «Ліги молодих парламентарів» другого скликання ухвалили закон зі сфери електронного врядування

14-16 квітня 2016 року у Києві відбулося моделювання роботи Верховної Ради України «Ліга молодих парламентарів». 54 представники всіх областей країни, АР Крим, міст Севастополь та Київ, об’єднавшись в шість фракцій, відтворили роботу парламенту та законотворчий процес – від написання законопроекту, його адвокації до внесення поправок та ухвалення в другому читанні.

Для розробки законопроекту було обрано актуальну сьогодні тему «Відкритість місцевих рад у контексті електронного врядування», а сама робота відбувалася в два етапи. Протягом першого з них молоді парламентарі, об’єднані в 6 фракцій, до складу кожної з яких ввійшли представники всіх регіонів України, працювали он-лайн за допомогою Facebook, Skype та інших сучасних засобів комунікації над власними законопроектами. Наступний етап моделювання відбувся в Києві 14-16 квітня. Допомагали їм в організації роботи наставники – ментори – випускники «Ліги молодих парламентарів» минулого року – Альона Береза (червона фракція), Людмила Тягнирядно (синя фракція), Станіслав Бичай (зелена фракція), Олег Берестовий (помаранчева фракція), Ігор Гусєв (блакитна фракція) та Марія Процюк (жовта фракція).  

Під час відкриття моделювання роботи Верховної Ради України «Ліга молодих парламентарів» до учасників з вітальним словом звернулися Джон Пеннел, заступник директора місії USAID в України, Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА, Валерій Карпунцов, народний депутат України 7 скликання, та Марія Савіна, виконавчий директор ГО «Ліга інтернів».

Після прийняття присяги та урочистого виконання гімну України на молодих парламентарів чекала теоретична частина. Володимир Крижанівський, експерт Програми USAID РАДА, народний депутат України 1-го скликання, прочитав лекцію з основ законотворчого процесу, а керівник Центру розвитку інновацій Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Лобойко поспілкувався з присутніми на тему впровадження електронного врядування в Україні.

Окрім того, у перший день моделювання на депутатів «Ліги молодих парламентарів» чекала унікальна зустріч з Петом Коксом, Головою Місії Європейського парламенту з оцінки потреб Верховної Ради України, Президентом Європейського парламенту в 2002-2004 рр., а наступного дня учасники відвідали екскурсію до Верховної Ради України та зустрілися з народним депутатом України 8-го скликання Ярославом Маркевичем.

Безпосередня робота молодіжного парламенту розпочалася з обрання голови. Кандидат від кожної фракції у своєму виступі аргументував, чому саме його потрібно підтримати, та відповів на питання колег. Як результат, шляхом голосування головою було обрано представника Харківської області Ярослава Ланецького, а його заступником – Артема Вівдича з м. Краматорськ, Донецької області.

Опісля кожна фракція презентувала власні законопроекти:

  • Фракція «Соціальна альтернатива» – законопроект «Про електронне врядування в органах місцевого самоврядування в Україні»
  • Фракція «Покоління незалежних» – законопроект «Про електронне врядування в органах місцевого самоврядування»
  • Фракція «За сталий розвиток» – законопроект «Про електронне урядування в органах місцевого самоврядування»
  • Фракція «Союз консервативних сил» – законопроект «Про електронні медичні сервіси»
  • Фракція «Соціал-демократична партія України «Свої» – законопроект «Про відкритість місцевих рад у контексті електронного врядування»
  • Фракція «Фракція відкритого суспільства» – законопроект «Про відкритість місцевих рад у контексті електронного врядування»

Роботу над законопроектами парламентарі продовжили у другий моделювання в у шести комітетах (комітеті з питань місцевого самоврядування та децентралізації; комітеті з питань бюджету; комітеті з питань інформатизації; комітеті з питань правової політики; комітеті з питань євроінтеграції; комітеті з питань запобігання та протидії корупції), до складу кожного з яких ввійшли представники кожної фракції.

Голови комітетів представили свої висновки по кожному законопроекту на засіданні молодіжного парламенту, після чого відбулося голосування за кожний з них. У результаті учасники моделювання підтримали законопроект червоної фракції «Про електронне врядування в органах місцевого самоврядування в Україні».

Наступним етапом стала підготовка поправок до підтриманого в першому читанні документа. Кожна фракція подала свої поправки головуючому на спільному засіданні двох профільних комітетів (комітет з питань місцевого самоврядування та децентралізації та комітет з питань інформатизації), яке відбулося у третій день моделювання. Після цього поправки були опрацьовані, порівняльні таблиці складені, і розпочалося засідання молодіжного парламенту та розгляд згаданого законопроекту в другому читанні й ухвалення в цілому.

Таким чином, друге скликання «Ліги молодих парламентарів», відтворивши основні етапи законодавчого процесу в Україні, ухвалило закон «Про електронне врядування в органах місцевого самоврядування в Україні».

Вітаємо учасників і дякуємо всім за плідну роботу!

                        

Нагадаємо, що захід було організовано Асоціацією випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади – ГО «Ліга інтернів» спільно з Програмою USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа, за підтримки Верховної Ради України

***

Висловлюємо вдячність за допомогу в організації заходу, координування роботи та модерування урочистостої частини програмному директору Програми USAID «РАДА» Еліні Шишкіній, інформаційну підтримку керівнику Інформаційного управління Апарату ВРУ Сергію Горячеву, найкращим лекторам Володимиру Крижанівському та Сергію Лобойку. Дякуємо нашим менторам з фракціями Альоні Березі, Людмилі Тягнирядно, Станіславу Бичаю, Олегу Берестовому, Ігорю Гусєву, Марії Процюк за клопітку і результативну роботу. Наш захід не став би настільки яскравим та особливих без творчих рішень Світлани Віряскіної та Олександра Москаленка, дякуємо вам!

***

Дізнайтеся більше, як відбулося відкриття моделювання роботи Верховної Ради України «Ліга молодих парламентарів», тут.

Радимо переглянути відео про робочі будні нашого парламенту.

А чудові фото від нашого фотографа Юлії Телешової ви знайдете ось тут: 1 день, 2 день, 3 день.

 

Українська