Депутати першого скликання «Ліги молодих парламентарів» успішно завершили роботу над законопроектом

23-24 квітня 2015 року у Києві відбулося моделювання роботи Верховної Ради України «Ліга молодих парламентарів». 54 представники всіх областей країни, АР Крим, міст Севастополь та Київ, об’єднавшись в шість фракцій, відтворили роботу парламенту та законотворчий процес – від написання законопроекту, його адвокації до внесення поправок та ухвалення в другому читанні.

Для розробки законопроекту було обрано актуальну сьогодні тему «Децентралізація в Україні: можливості об’єднання молоді для участі у процесі прийняття рішень на місцях», а сама робота відбувалася в два етапи. Протягом першого з них молоді парламентарі, об’єднані в 6 фракцій, до складу кожної з яких ввійшли представники всіх регіонів України, працювали он-лайн за допомогою Facebook, Skype та інших сучасних засобів комунікації над власними законопроектами. Наступний етап моделювання відбувся в Києві 23-24 квітня.  

Під час відкриття моделювання роботи Верховної Ради України «Ліга молодих парламентарів» до учасників з вітальним словом звернулися директор місії USAID в Україні Джед Бартон, народний депутат України VІІІ скликання Іван Крулько, народний депутат V, VІ, VІІ скликань Андрій Шевченко, президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, директор Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» Едуард Рахімкулов та Марія Савіна, виконавчий директор ГО «Ліга інтернів».

Після прийняття присяги та урочистого виконання гімну України молоді парламентарі розпочали засідання з обрання голови парламенту. Кандидат від кожної фракції у своєму виступі аргументував, чому саме його потрібно підтримати та відповів на питання колег. Як результат, шляхом голосування головою було обрано представника Чернівеччини Андрія Кучурана, а його заступником – Кирила Дороленка із Дніпропетровська.

Опісля кожна фракція презентувала власні законопроекти:

  • Фракція ««Прогрес нації» – законопроект «Про порядок об'єднання молоді для участі в прийнятті рішень»;
  • Фракція «КРОК» – законопроект «Про організацію, повноваження та порядок діяльності комітету з питань децентралізації та реалізації молодіжних ініціатив»;
  • Фракція «Християнські демократи України» – законопроект «Про молодіжні дорадчі ради»;
  • Фракція «Молодіжна платформа» – законопроект «Про Молодіжні Ради в Україні»;
  • Фракція «Громадянський діалог» – законопроект «Про можливості об’єднання молоді для участі у процесі прийняття рішень на місцях»;
  • Фракція «Молодіжна ініціатива» – законопроект «Про дорадчі молодіжні об’єднання місцевого самоврядування».

Після презентації документів, відповідей на питання опонентів, дискусії відбулося голосування, яке визначило законопроект-переможець – «Про організацію, повноваження та порядок діяльності комітету з питань децентралізації та реалізації молодіжних ініціатив».

Роботу над законопроектом учасники моделювання продовжили в у п’яти комітетах (Комітет з питань бюджету; Комітет з питань правової політики; Комітет з питань євроінтеграції; Комітет з питань місцевого самоврядування та децентралізації; Комітет з питань сім’ї, молоді та спорту), до складу кожного з яких ввійшли представники різних фракцій, у результаті було підготовлено рекомендації та поправки до документа.

Наступного дня перед молодими парламентарями, які за ніч встигли сформувати коаліцію та опозицію, стояли відповідальні завдання: кожна фракція надала свої поправки до законопроекту, були укладені порівняльні таблиці і тільки після цього відбулося голосування по кожній поправці та за законопроект в цілому.

Після кількагодинного голосування та успішного ухвалення закону депутати першого скликання «Ліги молодих парламентарів» завершили свою роботу.

Наостанок учасники зустрілися з народним депутатом України VI скликання Еліною Шишкіною, яка поділилася з молоддю власним досвідом роботи в Парламенті та відповіла на питання зацікавлених, а також відвідали екскурсію до будівлі Верховної Ради України, у якій і відбулося урочисте вручення сертифікатів учасника «Ліги молодих парламентарів».

На цьому робота не завершена. Надалі на нас чекає зустріч у профільному комітеті Парламенту, членам якого буде переданий підготований учасниками моделювання законопроект.

Нагадаємо, що захід було організовано Асоціацією випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади – ГО «Ліга інтернів» спільно з Програмою USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичність», що виконується Фондом Східна Європа, за підтримки Комітету ВРУ з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму та Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

***

За цінні поради, підготовку Регламенту, координування роботи та модерування під час проведення моделювання висловлюємо вдячність заступнику директора Програми USAID «РАДА» Еліні Шишкіній. Окрім того, дякуємо за допомогу в проведенні заходу інтернам Програми стажування у Верховній Раді України 2014-2015 рр. Юлії Телешовій, Максиму Рудіку, Вікторії Гатрич, Олександру Гвяздовському, Ігорю Процику, Марії Тютюннік. Наш захід не став би настільки яскравим без творчих рішень команди Світлани Віряскіної, дякуємо вам!

***

Дізнайтеся більше, як відбулося відкриття моделювання роботи Верховної Ради України «Ліга молодих парламентарів», тут.

Радимо переглянути відеосюжет та відео про робочі будні нашого парламенту.

А чудові фото від нашого фотографа Юлії Телешової ви знайдете ось тут: 1 день, 2 день

Українська