Державні фінанси – майбутнє України

«Державні фінанси – майбутнє України» саме під такою назвою 5 червня відбувся круглий стіл, організований спільними зусиллями GIZ та «Ліги інтернів» у рамках проекту «Співпраця з Німеччиною». До обговорення теми за круглим столом були запрошені представники громадської ради Міністерства фінансів, громадських організацій, університетів, працівники парламенту, ЗМІ та інтерни Верховної Ради України.

Експерт з питань управління фінансами Герд Елєрс, колишній Державний секретар Федерального Міністерства фінансів Німеччини, проаналізував основні стратегічні документи у сфері управління державними фінансами, а саме: Програму допомоги МВФ Україні, Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду між Україною як позичальником та ЄС як кредитором, Бюджетну підтримка ЄС, Стратегію розвитку системи управління державними фінансами та План заходів з її реалізації тощо.

Герд Елєрс також поділився досвідом, як можна повідомляти громадськості цілі впровадження реформ фінансової політики. Це є важливим аспектом для розвитку українського суспільства, оскільки підвищує фінансову грамотність населення.

Під час зустрічі, яка тривала понад 7 годин, виникло безліч питань до експерта, на які він відповів наприкінці заходу.

Незважаючи на досить тривале обговорення непростої теми фінансів, час сплинув дуже швидко. Результат – корисна та цікава інформація від німецького експерта Герда Елєрса, яка наштовхує на роздуми, та нові ідеї щодо використання досвіду Німеччини Україною.

Головко Марина,
інтерн Комітету з питань науки і освіти

Чіслова Тетяна,
інтерн Комітету з питань правової політики

 

Українська