Екскурсія до Національного банку України

Протягом лютого 2012 року відбулася низка екскурсій до Національного банку України, де інтерни Верховної Ради та центральних органів виконавчої влади України побачили експонати Сховища №1 Державної скарбниці України.

Серед різноманіття експозиції особливий інтерес викликали монети і паперові купюри різних історичних періодів. На їх прикладі можна добре простежити залежність зовнішніх параметрів грошей від фінансового та економічного розвитку держави. Приміром, цікаво було дізнатися, що срібні монети Російської імперії у періоди її розквіту були дуже дорогими, тому до них припаювали вушка, і багаті жінки носили їх на шиї разом із намистом чи дукатами. Окрім того, монети та банкноти різних країн указують на традиції та культуру тієї чи іншої нації. Особливо вразили своєю витонченістю та продуманістю деталей грошові знаки Австралії. Звичайно ж, на одній з монет не обійшлося без зображення тварини-символу континенту – кенгуру.

В експозиції музею також представлено стенд з речами горе-гравців у азартні ігри. Коли у гаманці не залишалося грошей, а бажання виграти затьмарювало розум, відвідувачі казино розлучалися з дорогими речами на кшталт срібного календаря, годинників, прикрас.

Поза увагою дівчат не залишилося дорогоцінне каміння. Поряд з діамантами звабливо блищали рубіни, ізумруди, аметисти.

Тож екскурсія до Національного банку України стала ще однією захопливою та пізнавальною подією у рамках Програми стажування, яка закарбується в пам’яті інтернів завдяки естетичному задоволенню від маленьких шедеврів, утілених у грошових знаках.

 

Марина Борисенко,

інтерн Секретаріату заступника Голови Верховної Ради України

Українська