Експерти ОФЕА вивчали можливості застосування економетрики в фінансово-економічному аналізі

19–20 квітня експерти Офісу з фінансового та економічного аналізу у ВРУ відвідали тренінг «Економетричні методи прогнозування» від представників Наукового парку Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана професорів Андрія Матвійчука та Ігоря Мірошниченка. Захід відбувся за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Вестмінстерської фундації за демократію (WFD).

Протягом двох днів учасники тренінгу розглядали важливі питання економіко-математичного моделювання, зокрема: збір та підготовку статистичних даних для побудови майбутніх моделей, їх специфікацію, вияв причинно-наслідкових зв’язків, визначення економетричних закономірностей та кінцеву побудову прогнозних моделей.

Особливістю навчання стало те, що учасники не лише отримали теоретичні знання, а й були безпосередньо включені в роботу з побудови прогнозних моделей під керівництвом тренерів. Це допомогло зрозуміти принципи й теоретичне підґрунтя здійснення економетричного аналізу та в результаті набути навиків здійснення економіко-математичного аналізу для прогнозування необхідних індикаторів.

За допомогою кейсів експерти ОФЕА мали змогу більш детально ознайомитися з механізмом економетричного прогнозування та на реальних прикладах зрозуміти важливість і потужність практичного застосування цього інструменту. Також учасники тренінгу вдосконалили свої навички роботи в MS Excel, акумуляції інформації та виявлення закономірностей тощо.

Загалом тренінг виявився надзвичайно корисним, адже надав можливість не лише ознайомитися з методами економетричного прогнозування, а й заглибитися в практичні аспекти його застосування завдяки великій кількості кейсів та апробації набутих знань.

Іванна Федько,
інтерн Офісу з фінансового
та економічного аналізу

Українська