Інтерни відвідали «Олександрію»

Вихідні дні та гарна погода травневих свят дали чудову можливість інтернам відвідати шедевр садово-паркового мистецтва – дендропарк «Олександрія», який розташувався в гарному та затишному місті над Россю – Білій Церкві, що на Київщині.

У першій половині дня інтерни відвідали та помилувалися пейзажами «Олександрії». Незважаючи на складні потрясіння в різні історичні періоди, парк зберіг головні ландшафтні композиції і сьогодні є унікальною пам'яткою садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку XIX століття. Над його створенням працювали відомі в Європі архітектори та садівники.

Композиційною основою парку є природний лісостеповий ландшафт, утворений дубовим лісом у поєднанні з галявинами, луками та водними об'єктами.

Природні пейзажі органічно поєднані з архітектурними спорудами – павільйонами, альтанками, колонадами та містками, виконаними в романтичному стилі. Інтерни побачили такі пам'ятки архітектури: головний вхід до парку, побудований у класичному стилі; павільйони «Ротонда», «Руїни»; колонаду «Ехо»; «Китайський місток»; скульптури Меркурія, Діани, Аполлона; джерело «Лев»; Палієву гору – пам'ятний знак Семену Палію та багато іншого. Колекція парку налічує близько 2500 видів, різновидностей та форм рослин.

«Олександрія» – зразок ландшафтного парку з елементами романтизму та сентименталізму. Інтернів, які відвідали парк, вразили могутні дерева, що створюють чудові пейзажні композиції, художнє поєднання відкритих та закритих просторів і дальніх перспектив. Розташований на лівому березі річки Рось, парк ніби виростає з води, віддзеркалюється на поверхні ставків, милується грою світла та тіні.

Історія парку тісно пов'язана з історією Білої Церкви. «Олександрію» у різні роки відвідували Г. Державін, О. Пушкін, Т. Шевченко, А. Міцкевич та багато інших видатних людей минулих століть.

У другій половині дня інтерни скористалися нагодою відвідати історичний центр Білої Церкви, подивитися визначні місця, помилуватися пейзажами річки Рось з високих берегів Замкової гори, що в самому серці міста. І на завершення насиченого і цікавого дня перед інтернами відкрилася захоплююча панорама міста Ярослава з висоти пташиного польоту, яку із захватом спостерігали з верхівки оглядового колеса.

 

Олег Товпишко,
інтерн Комітету з питань екологічної політики,
природокористування та ліквідації наслідків
Чорнобильської катастрофи

Українська