Лондонський візит інтернів Офісу з фінансового та економічного аналізу

З 26 по 29 січня Офіс з фінансового та економічного аналізу у ВРУ здійснив навчальний візит в Англію. Поїздка тривала лише 3 дні, але була насичена семінарами, презентаціями, тренінгами, різноманітними зустрічами та, звичайно, прогулянками берегом Темзи.

Нагадаю, що 19 листопада 2015 року в стінах Парламенту відбулася церемонія підписання Листа про наміри між Апаратом Верховної Ради України та Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, Вестмінстерською фундацією за демократію, громадською організацією «Ліга інтернів», згідно з яким було створено Офіс з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України.

Головна мета поїздки Офісу з фінансового та економічного аналізу – перейняти іноземний досвід діяльності такого ж офісу в Лондоні, а саме – Scrutiny Unit (аналог українського ОФЕА). 3 дні поїздки промайнули непомітно, адже кожен день був насичений великою кількістю подій.

Перший день – презентаційний день для працівників українського офісу. Кожен з інтернів продемонстрував результати своїх майже двомісячних аналітичних досліджень у сфері Державного бюджету України та податкової реформи тощо.

Другий день ознаменувався тим, що працівники ОФЕА відвідали Британський парламент, і не просто відвідали, а взяли участь в комітетських засіданнях. Також у рамках візиту відбулась зустріч з депутатом Палати Громад Парламенту Великобританії – Ангусом МакНейлом (Angus MacNeil), під час якої обговорювалися особливості взаємодії британських депутатів з аналітично-дослідницькими центрами.

Зокрема, експерти юридичного відділу відвідали Палату Лордів, де провели зустріч з Лордом Босвелом, головою Комітету лордів з питань Європейського Союзу. А також відбулася офіційна зустріч з британськими спеціалістами з європейського права, де українські представники ознайомилися з особливостями їхньої роботи і деякими аспектами імплементації європейських норм в британське право.

Останній день – це день тренінгів, «питань – відповідей» та налагодження співпраці між працівниками українського та британського офісу. Особливо запам’ятався тренінг з аналітично-дослідницьким центром «Парламентська бібліотека». Це центр, який дає незалежні короткі наукові висновки з питань, якими цікавиться депутат.

Хотілося б висловити особливу подяку Вестмінстерській фундації за демократію ( WDF), Німецькому товариству міжнародного співробітництва GIZ та ГО «Ліга інтернів» за надану можливість отримати унікальний іноземний досвід, нову якісну інформацію, знання та навички. Зокрема, варто зазначити, що експерти ОФЕА встановили початок плідної співпраці з працівниками Scrutiny Unit, заручилися майбутньою менторською підтримкою вищезгаданих аналітично-дослідницьких центрів Великобританії.

Іванна Федько, 
інтерн Офісу з фінансового та економічного аналізу у ВРУ

Українська