Оголошено конкурс на участь у Програмі стажування у Верховній Раді України 2013-2014 рр.

Верховна Рада України

Асоціація випускників Програми стажування

у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади –

ГО «Ліга інтернів»

Запрошують Вас узяти участь у конкурсі на участь у

Програмі стажування у Верховній Раді України у 2013-2014 рр.

 

Місія програми – надати молодим громадянам України можливість взяти безпосередню участь у законодавчому процесі, набути досвід роботи в єдиному законодавчому органі країни і таким чином створити передумови для їх подальшого професійного зростання і успішної суспільно-політичної діяльності.

Від початку заснування Програми її випускниками стали 1200 осіб з усіх регіонів України. Учасники Програми (інтерни) протягом 8–9 місяців проходять стажування в секретаріатах комітетів Верховної Ради України (ВР) та управліннях Апарату ВР. Протягом періоду стажування інтерни співпрацюють з постійними працівниками Апарату ВР, помічниками-консультантами народних депутатів України, народними депутатами України.

Розпорядження Голови Верховної Ради України № 1421 від 01 липня 2013 року «Про продовження проведення «Програми стажування у Верховній Раді України» у 2013–2014 рр. та Положення Про учасника «Програми стажування у Верховній Раді України».

Обов’язки інтернів. До обов’язків інтернів входить допомога у підготовці законопроектів та інших актів законодавчого характеру, підготовка інформаційних та аналітичних матеріалів згідно з предметами відання комітетів, написання аналітичних та інформаційних звітів з проблематики чинного та проектного законодавства, дослідження окремих питань на виконання завдань парламентського комітету чи управління Апарату ВР, виконання інших завдань, спрямованих на підвищення ефективності роботи секретаріатів комітетів ВР та підтримання зв’язків із представниками громадських організацій, що співпрацюють з відповідним комітетом/управлінням, наповнення веб-сторінок комітетів. Інтерни зобов’язані відвідувати щотижневі зустрічі із політиками та громадськими діячами, брати участь у тренінгах та навчальних семінарах. У своїй роботі вони керуються чинним законодавством України та Положенням Про учасника «Програми стажування у Верховній Раді України».

Успіх Програми. Щороку від 60 до 100 осіб проходять стажування у комітетах та управліннях Апарату ВР. Стажування в Парламенті є потужним професійним поштовхом для учасників Програми, під час стажування молоді фахівці вчаться на практиці застосовувати свої знання, вивчають процес законотворення, отримують досвід прийняття юридичних і політичних рішень. Усе це допомагає випускникам Програми впевнено продовжувати професійну кар’єру або наукову діяльність. Щороку близько половини випускників Програми залишається працювати в органах державної влади України.

Так, наприклад, інтернами Програми були народний депутат України VI скликання Остап Семерак (місце народження – Львів), народний депутат України VIІ скликання Валерій Карпунцов (Київ), колишній заступник міністра Кабінету Міністрів України – заступник керівника Державного агентства з інвестицій та розвитку національних проектів Ілля Шевляк (Донецьк), заступник Голови ЦВК Андрій Магера (Львів), директор зі стратегічного маркетингу компанії «Київстар» Тарас Пархоменко (Київ), радник колишнього віце-прем’єр міністра України Григорія Немирі Ігор Приянчук (Хмельницька обл.), завідувач відділу зовнішніх відносин Конституційного Суду України Ольга Кравченко (Крим), колишня радниця Першого Віце-Прем’єр Міністра України Олена Нікуліна (Одеса) тощо. Багато інтернів продовжує професійно займатися громадською роботою. Наприклад, випускником Програми є директор громадської організації «Інститут медіа права» Тарас Шевченко (Житомир).

Засновники та адміністрування. Програма стажування у Верховній Раді України розпочалася у липні 1995 року за спільної ініціативи Асоціації колишніх членів Конгресу США і Верховної Ради України. З листопада 2000 року адміністрування Програми стажування перейшло до Програми сприяння Парламенту України університету Індіани, а з вересня 2008 року – Програми розвитку законотворчої політики (ПСП ІІ), яка здійснюється університетом штату Огайо. У травні 2009 року була заснована громадська організація «Ліга інтернів», до складу якої входять виключно випускники Програми. На виконання Розпорядження Голови Верховної Ради України ГО «Ліга інтернів» здійснює адміністрування Програми.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) протягом 18 років підтримує Програму, опікується її розвитком. Окремі заходи та учасники Програми отримують підтримку також від інших донорів та приватних осіб, зокрема це: Благодійний Фонд Богдана Гаврилишина, Фонд Розвитку Будівельної Галузі (Німеччина), Німецьке товариство з міжнародного співробітництва (GIZ) та ін. 

ГО «Ліга інтернів» спрямовує свої зусилля на посиленням співпраці між випускниками, здійснює пошук та залучення додаткових джерел фінансування.

Програма передбачає такі форми стажування:

1) «Повний робочий день» – розрахована як на тих, хто проживає поза межами Києва, так і на мешканців столиці. Інтерни зайняті щодня з 9.00 до 18.00, тому студентам і аспірантам рекомендується перейти на навчання за індивідуальним графіком.

Учасники Програми, які проживають поза межами Києва і продовжують навчання, мають право від’їжджати для складання іспитів зимової та літньої сесій не більше 2-х разів на рік тривалістю не більше 2-х тижнів за один від’їзд. Під час стажування деякі інтерни з інших міст будуть забезпечені гуртожитком, вартість поживання в якому оплачують самостійно. Питання забезпечення інтернів гуртожитками вирішується в окремому порядку.

2) «Неповний робочий день» – розрахована на мешканців Києва або інших міст, які навчаються у Києві. Інтерни зайняті у Програмі не менше чотирьох годин щодня. Програма не передбачає відсутність учасників під час сесій.

Відбір здійснюється на конкурсній основі у два тури:

Перший тур – конкурс анкет (останній термін їх надсилання  – до 18:00 год. 9 серпня 2013 року). Кожна анкета кодується і розглядається трьома експертами відповідно до затверджених критеріїв відбору. Відбір півфіналістів здійснюється відповідно до рейтингу експертів. Тільки після цього анкети розкодовуються, а результати повідомляються конкурсантам.

Другий тур – індивідуальна співбесіда з відібраними кандидатами та (факультативно) перевірка рівня володіння іноземними мовами (орієнтовно у вересні 2013 року). Відбір на співбесіду та остаточний відбір учасників Програми здійснюється Відбірковою комісією, до складу якої входять представники Апарату Верховної Ради України, ГО «Ліга інтернів», а також у разі підтримки Програми Агентством США з міжнародного розвитку, представники проекту надання технічної допомоги Верховній Раді України та інших спонсорів. Комісія створюється відповідно до Розпорядження Керівника Апарату Верховної Ради України. Комісія приймає рішення колегіально, відповідно до заявок комітетів.

Рішення Відбіркової Комісії остаточне, пояснення рішень не надаються. Адміністрація Програми не приймає та не розглядає скарги та апеляції щодо результатів конкурсного відбору.

Тривалість Програми – до 10 місяців. Закінчення стажування - 15 липня 2014 року.

Кандидат на участь у Програмі повинен відповідати таким вимогам:

  • бути громадянином України і вільно володіти українською мовою;
  • мати базову вищу освіту (освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр») та бути академічно успішним;
  • володіти щонайменше однією іноземною мовою;
  • мати досвід роботи з найбільш поширеним програмним забезпеченням ПК;
  • мати активну громадську позицію і брати участь у громадській діяльності;
  • бути віком до 29 років станом на 31 липня 2013 р.;
  • не бути учасником Програми в минулому;
  • не бути штатним/позаштатним помічником-консультантом народного депутата України або штатним/позаштатним працівником Апарату Верховної Ради України.

Інформація щодо підготовки конкурсного пакету

Інформація, подана в анкеті, відіграє дуже важливу роль протягом усього процесу відбору. Належним чином оформлена анкета, правдиві та вичерпні дані, вказані у ній, допоможуть Відбірковій комісії адекватно оцінити Вас як претендента на участь у Програмі. Кількість претендентів на участь у програмі в 2012-2013 році становила 4 особи на місце.

Для участі у конкурсі необхідно до 18:00 год. 9 серпня 2013 року заповнити та надіслати аплікаційну форму з електронною фотокарткою та електронну фотокартку окремим файлом на адресу: vr_application13-14@interns.org.ua. Будь ласка, у темі повідомлення зазначте «Parliamentary Internship application», а анкету назвіть своїм прізвищем та ініціалами латиницею, наприклад «ShevchenkoAM».

Анкету на участь у Програмі можна завантажити тут. Положення про проведення конкурсного відбору можна завантажити тут.

Вимоги до подачі фото можна завантажити тут.

Анкети минулорічних зразків до конкурсу не приймаються. Результати першого туру відбору будуть опубліковані на сайті Програми орієнтовно наприкінці серпня.

 

Контакти:

тел/факс: (044) 255-92-44

e-mail: info@interns.org.ua

web-site: www.interns.org.ua

 

Бажаємо успіху!

Українська