Писанкарство: традиція чи мистецтво?

Писанка – це неповторне багатство…

Його треба берегти, як безцінний скарб!

Нам слід пишатися ним перед світом!

Олександр Довженко

Уже доброю традицією стало проведення майстер-класу з писанкарства, у якому можуть узяти участь як учасники, так і випускники Програми стажування для того, щоб дізнатися тонкощі цього казкового мистецтва. І цей рік не став винятком. Інтерни 2011–2012 рр. радо підтримали ініціативу випускниці Програми Ганни Масної та відвідали проведений нею майстер-клас.

Це дивовижне мистецтво, незвичайна історія творення… А коли розписуєш, то не помічаєш, як минає час.

Під час заняття було дуже цікаво дізнатися про історію писанкарства, яка, як виявилося, не обмежується релігійним тлумаченням. Інтерни також розглянули зображення різних видів писанок та дізналися про способи їх розпису. А потім кожний спробував свою майстерність на ділі.

Під час майстер-класу склалася дуже творча атмосфера, цьому сприяло все: і колектив, і палаючі свічки, і розтоплений віск, а найголовніше – переддень Великодня, адже саме писанка є одним із атрибутів святкування цього світлого дня.

Наприкінці майстер-класу було цікаво побачити готові роботи учасників, адже процес розписування яйця за допомогою воску та фарб завжди огорнений таємницею, тому що сам не знаєш, який вигляд матиме писанка, аж допоки вона не буде завершена. У результаті на писанках ми побачили як традиційні українські малюнки, так і нестандартні сучасні візерунки.

Як бачимо, інтерни орієнтуються не тільки в політичній та суспільній сферах життя, а й культурній, а за слушної нагоди радо розкривають свій творчий потенціал.

Анна Палагицька,

інтерн Міністерства юстиції

Українська