Програму стажування в місцевих органах влади Київської області офіційно розпочато

1 квітня 2016 року в стінах Київської обласної державної адміністрації відбулося урочисте відкриття Програми стажування в місцевих органах влади Київської області.

У заході взяли участь переможці конкурсного відбору, з вітальним словом до них звернулися Олександр Крамар, голова Київської обласної молодіжної громадської ради при голові КОДА, Юлія Телешова, асистент ГО «Ліга інтернів», Павло Булгак, радник міністра молоді та спорту, випускник Програми стажування у ВРУ 2004–2005 рр., та Денис Марчук, заступник голови Аграрної партії України, випускник Програми стажування у ВРУ та ЦОВВ 2011–2012 рр.

Нагадаємо, що Програма стажування – спільний проект Київської обласної молодіжної громадської ради при голові Київської ОДА, управління молоді та спорту КОДА та ГО «Ліга інтернів», що передбачає 3-місячне стажування активної молоді в органах влади міст Київщини (серед яких – Біла Церква, Ірпінь, Бровари, Ірпінь, Васильків та ін.)

До переможців конкурсу звернулися організатори Програми стажування в місцевих органах влади Київської області. Так, Олександр Крамар висловив сподівання, що учасники під час стажування отримають досвід та знання, які допоможуть їм впроваджувати зміни на місцях.

За словами Юлії Телешової, учасники Програми – майбутні лідери своїх міст і містечок, які творитимуть зміни і за якими відповідальність за майбутнє України. Організатори проекту сподіваються, що під час стажування учасники здобудуть необхідні знання, навички, інструменти дії, необхідні для втілення цих змін в життя. Також Юлія побажала переможцям завзяття у виконанні завдань, допитливості та цікавості, розширення горизонтів світосприяння та збагачення не тільки теоретичними знаннями, а й спілкуванням із старшими колегами й іншими стажерами.

Зі словами натхнення до переможців звернулися Павло Булгак та Денис Марчук.

Павло Булгак привітав присутніх від імені міністра молоді та спорту Ігоря Жданова та поділився баченням реалізації державою молодіжної політики: «Ми твердо переконані, що вона має будуватися на кількох простих і європейських принципах: не назувати молоді, не заважати, а навпаки створювати можливості для самореалізації. І ця Програма є саме такою можливістю. Не потрібно сприймати її як пари в університеті. Це не самоціль, а інструмент для здобуття нових практичних навичок і знань, які точно знадобляться у вашому професійному житті. І як ви скористаєтеся цим інструментом, залежить виключно від вас».

Також пан Павло наголосив на винятковій ролі молоді у впровадженні реформ, які сьогодні відбуваються в Україні: «У країні відбувається реформа децентралізації. Разом із міністром ми побували в багатьох областях і містах у регіонах під час наших робочих поїздок. Можу однозначно сказати, що без залучення нової генерації службовців нашої молоді реформа не зможе відбутися. Нова, сучасна якість послуг, які мають надаватися територіальним громадам, потребує й сучасного мислення».

Денис Марчук закликав присутніх незалежно від посади не ставати бюрократами в найгіршому розумінні цього слова та бути прогресивними. Також він торкнувся питання державної служби: «Якщо виберете її – від вас підуть зміни державної служби». Закінчив свій виступ пан Денис цінною настановою: «Бажаю вам, щоб кожен в душі і в діях був «ломачем» структури. Як сказав Сковорода, «найбільше щастя для людини – пізнати і знайти саму себе». Бажаю знайти себе, щоб стати правильними громадянами в нашій державі».

Завершився офіційним захід спільним фото на згадку та організаційною зустріччю, під час якої були обговорені деталі проведення Програми.

Українська