Роль Рахункової палати України – європейські стандарти та актуальні законопроекти

«Державні гроші – мої гроші – наше майбутнє» – саме такий девіз проекту GIZ Ukraine GmbH.

Для того, щоб краще зрозуміти втілення цього девізу в життя, 25 квітня 2014 року було проведено круглий стіл на тему: «Роль Рахункової палати України – європейські стандарти та актуальні законопроекти».

Інтерни Програми стажування у Верховній Раді України не залишилися осторонь та взяли активну участь у заході, який спільними зусиллями організували представники проекту GIZ Ukraine та ГО «Ліга інтернів».

На круглому столі були присутні відомі особи, фінансисти, експерти, помічники-консультанти народних депутатів.  

Почався захід з привітального слова Даніели Бергельт – першого секретаря, референта з питань економічного співробітництва та розвитку Посольства Німеччини. Після вступної частини перейшли до найцікавішого – доповіді німецького експерта Лотара Шпільхоффа, колишнього президента Рахункової палати Бремену. Він зупинився на ролі Рахункової палати в Україні та загалом у світі, наголосивши на восьми стовпах, завдяки яким тримається незалежність вищих організацій фінансового контролю. Такими стовпами є: правовий статус, ресурси, персонал, діяльність, доступ до інформації, повідомлення результатів перевірки, зміст і терміни звітування, ефективні механізми контролю виконання.

У цей час нестабільності та постійних змін було дуже цікаво послухати про бачення процесу перетворення діяльності Рахункової палати представниками інших країн, які мають різноманітний досвід у галузі.

Лотар Шпільхофф зазначив, що Рахункова палата в Україні потребує вдосконалення своєї діяльності: лише за таких умов можна буде уникнути постійної нестачі державних коштів. Теоретичні відомості, зазначені експертом, викликали пожвавлення та активне обговорення у присутніх, було поставлено безліч запитань щодо діяльності Рахункової палати в Україні.

Подібні зустрічі є дуже корисними для політичних діячів, як теперішніх, так і майбутніх, тому будемо сподіватися, що почута інформація буде практично використана для процвітання України та поліпшення її економічного становища.

Додаткова Наталія,

інтерн Комітету з питань податкової та митної політики

Українська