Спілкування учасників та обмін досвідом як запорука взаємозбагачення та успіху програми

З відчуттям глибокого задоволення, вдячності та налаштуванням на подальшу роботу повернулися учасники української делегації з робочої поїздки до парламенту Сербії, організованої місцевим офісом Вестмінстерської фундації за демократію (ВФД) в Сербії у рамках фінансованої Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) програми ВФД щодо створення Офісу з фінансового та економічного аналізу (ОФЕА) у ВРУ.

До складу української делегації входили головні консультанти Комітету ВРУ з питань бюджету та Комітету ВРУ з питань державного будівництва й регіонального розвитку, фінансова команда ОФЕА та представник ВФД в Україні.

Особливість поїздки до парламенту Сербії полягала в тому, що обидва офіси – парламентський бюджетний офіс (PBO) в Сербії та ОФЕА в Україні – були створені з невеликою різницею в часі й майже одночасно розпочали імплементацію своїх програм. Програми схожі за своїми завданнями в частині надання незалежної експертної підтримки національним парламентам у здійсненні ними функцій фінансового нагляду та контролю за виконавчою гілкою влади. Проте схожість завдань не обмежили предмет та інтенсивність обговорень, оскільки команди обох Офісів обрали стратегії та підходи щодо втілення своїх планів з максимальним врахуванням політичного контексту та особливостей функціонування національних парламентів.

Зустріч з сербськими парламентарями – Деяном Раденковичем та Іваном Йовановичем, членами Комітету з питань фінансів, державного бюджету та контролю за витрачанням публічних коштів, підтвердила, що експертна підтримка та незалежний фаховий аналіз є актуальним питанням і для сербських, і українських законотворців, особливо в період економічної скрути, яку наразі переживають обидві країни.

Українська делегація ознайомилася з продуктами PBO, як тими, що вже розроблені, так і тими, які зараз готуються. Обидві команди домовилися про подальше спілкування та обмін інформацією і продуктами на регулярній основі. Сторони також виявили інтерес до співпраці в рамках спільних проектів та визначили перспективні напрямки їх реалізації. Така форма співпраці неминуче призведе до взаємного збагачення обох команд, покращення якості їхніх продуктів та загалом сервісу, який надається в рамках імплементації парламентських програм ВФД щодо здійснення фінансового нагляду та контролю. 

Галина Шевчук

Українська