Юристи ОФЕА взяли участь у тренінгу «Правова гармонізація»

Протягом двох днів, 27 і 28 квітня 2016 року, юристи Офісу з фінансового та економічного аналізу у ВРУ Роксолана Байко та Людмила Васильєва взяли участь у другій частині навчального тренінгу з питань правової гармонізації, який було організовано Інститутом європейської політики (Берлін) для співробітників Апарату Верховної Ради України. 

Тренінг проводили Констанце Ака (проектний менеджер Інституту європейської політики), Альмір Капісазовіч (голова Відділу закупівель у Міністерстві фінансів Боснії і Герцеговини) та Денис Черніков (голова Парламентської експертної групи з європейської інтеграції). 

Тренінг було присвячено вивченню інструментів правової гармонізації, досвіду Боснії і Герцеговини в цій сфері, а також обговоренню ролі національних парламентів у процесі євроінтеграції.

Учасники заходу мали можливість ознайомитися з особливостями складення таблиць відповідності національного законодавства до норм ЄС (Table of Сoncordance) та висновку про відповідність (Statement of Compatibility), що є важливими супровідними документами до законопроектів у процесі гармонізації до стандартів ЄС. Крім того, протягом тренінгу учасники, виконуючи практичні завдання, засвоїли основні принципи та інструменти гармонізації.

Одержані навички та знання сприятимуть покращенню якості роботи працівників Офісу та будуть активно використовуватися при підготовці аналітичних матеріалів та експертних висновків.

Людмила Васильєва,
інтерн Офісу з фінансового та економічного аналізу у ВРУ

Українська