Знайомство з німецьким досвідом сучасної Податкової адміністрації. Реалії і перспективи податкової системи України

15 травня у стінах Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему «Сучасна Податкова адміністрація – німецький досвід» за участю німецького експерта – керівника однієї з Податкових адміністрацій Німеччини пана Аіта Штапельфельда.

Учасники круглого столу обговорили питання сучасної Податкової адміністрації, враховуючи німецький досвід та згідно з європейськими стандартами. Зокрема, пан Аіт Штапельфельд познайомив присутніх із структурою та організацією німецької податкової адміністрації, податковими органами на національному рівні та податковими органами на земельному рівні.

Під час виступу пан Штапельфельд зазначив: «Німеччина є федеративною об’єднаною державою, у якій на національному рівні функціонує Міністерство фінансів, нижче йдуть земельні міністерства фінансів (16 федеральних земель Німеччини), на третьому рівні знаходяться вищі фінансові дирекції, які є не на всіх федеральних землях, а лише з найбільшим населенням. Останніми в структурі німецької податкової системи є податкові інспекції земель. Також існує незалежна, самостійна, вільна від указівок Національна рахункова палата».

Розповідаючи про податкові органи на національному рівні пан Аіт Штапельфельд зупинився на завданнях Національного міністерства фінансів Німеччини. До основних завдань він відніс: формування національного бюджету країни, європейську фінансову політику, податкову адміністрацію, податкову політику, директиви щодо структурування податкових законів, профнагляд за землями.

Також пан Штапельфельд познайомив учасників круглого столу з електронною системою податкової адміністрації, указавши на її позитивні сторони.

По закінченню круглого столу відбулася дискусія, учасники якої мали змогу обговорити важливі питання та обмінятися досвідом.

Співорганізаторами круглого столу є ГО «Ліга інтернів» та дирекція проекту GIZ Ukraune GmbH.

Олександра Бичковська,
інтерн Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України

Українська