9 листопада. Третій день Орієнтаційного тижня

Третій день Орієнтаційного тижня видався насиченим корисною інформацією та новими враженнями. Ранок почався з лекції «Структура та повноваження Верховної Ради України», на якій інтерни дізналися про функції ВРУ, її структурні підрозділи, правову базу діяльності, а також комітети, предмети їх відання і функції. Лекторами виступили менеджери ПСП ІІ Марина Руденко та Леся Нечипоренко.

Не залишилася поза увагою і така важлива та цікава тема, як «Слухання як механізм контрольної функції Парламенту України». На лекції слухачі знайшли відповідь на головне питання: «Що таке слухання і хто кого слухає?», дізналися про види слухань, процедуру підготовки та участь громадськості у цьому процесі. Окрім того, цього ж дня інтерни мали нагоду на практиці побачити, як вони відбуваються, узявши участь у слуханнях «Стан суспільної моралі в Україні», які проводив Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності. Опинившись під куполом Парламенту, ніхто не приховував своєї радості та цікавості до всього, що відбувалося на заході, усі уважно слухали доповіді міністра та народних депутатів, провідних науковців та представників духовенства.

Ще одна не менш цікава зустріч відбулася цього ж дня із завідувачем сектору з питань державної служби та підвищення кваліфікації Управління кадрів Апарату ВР Миколою Михайловичем Лещенком. Інтерни дізналися про особливості державної служби, роботу Апарату ВРУ та комітетів, а також їх чисельність й умови прийому на посаду державного службовця.

Завдяки досвідченим лекторам та відкритим до спілкування державним службовцям черговий день Орієнтаційного тижня виявися надзвичайно корисним та змістовно наповненим, а також добре мотивував до подальшої плідної роботи під час стажування.

Яна Вертеба, 
інтерн Комітету з питань прав людини, національних меншин і 
міжнаціональних відносин

Українська