Більше мріяти і любити!

 

img_8739.jpg

Щотижня інтерни відкривають для себе світ по-новому. Кожна зустріч із запрошеними гостями запускає процес неповоротних змін у світогляді, мисленні, поведінці. В один із четвергів відбулася саме така яскрава подія – лекція харизматичного політолога, правознавця, голови правління Благодійного Фонду «Омріяна Країна» Олексія Толкачова, який поділився із інтернами своїм баченням перспективного майбутнього України та, практично, планом дій щодо імплементації своїх роздумів  у дійсність. Головний секрет – більше мріяти і любити!
 
          Якщо поставити завдання описати Україну вашої мрії, про що ви розкажете? За результатом проведення всеукраїнського конкурсу творів «Україна моєї мрії» виявилося, що старенький дідусь-учасник мріє про електронний документообіг, аби зменшити бюрократичні процеси в країні, молоді люди мріють про вирішення екологічних проблем: чисте повітря, чисті океани. Школярі ж пишуть у дусі «Україна! Скільки в цьому слові для мене! Не забудемо як сини твої і брати наші проливали кров за твою незалежність…». Але чи це є мрія?   
 

img_8733.jpg

          Олексій Толкачов під час зустрічі з інтернами, подібно до лікаря, поставив діагноз українській нації – «Ми розучилися мріяти!» І з цим потрібно щось робити. Поки ми вирішуємо буденні справи світ рухається вперед. Щоб розвиватися необхідно опікуватися викликами майбутнього. Але ми досі не вирішили для себе, яке воно наше стратегічне майбутнє і де ми себе бачимо через, скажімо, 10, 20, 50 років. Яскрава і амбітна мрія може активізувати пасіонарний потенціал суспільства і зробити її абсолютно досяжною.
 
          Власне, Олексій мріє про Україну, що є геополітичним лідером на просторі від Центральної Європи до Уралу. Стрімкі реформи в її межах започатковують нові форми соціальних, економічних і політичних відносин, відтак, вона стає інвестиційно привабливим проектом світового масштабу. Україна переосмислює найпрогресивніші надбання та ідеї західної цивілізації, модернізує їх та реалізує на практиці. На рівні з соціальною справедливістю, кожній людині забезпечується можливість самореалізації в улюбленій сфері. На зміну добі споживацтва приходить доба творчості. Звільнений креативний потенціал українського суспільства призводить до найпотужнішого вибуху інновацій та відкриттів в історії людства. Наукова обґрунтованість та доцільність нарешті стають критерієм державної політики та соціальної організації в Україні. А підтримка фундаментальної науки обумовлює наукові прориви, які виводять Україну в число світових лідерів. Докладніше мрія Олексія Толкачова описана у його книзі «Омріяна Україна».
 
          Для того щоб побудувати країну мрії необхідно встановити нові суспільні цінності, утвердити новий тип світогляду, який вплине на взаємовідносини між людьми. Власне, для створення країни, якої ми ще не бачили, треба і самим стати такими, якими ми ще не були – якісно новими. Допомогти у цьому нам має почуття любові. Це почуття майбутнього!
           
            Д. Видрін зазначав: «Нам тому живеться погано, що ми неякісно любимо». Навіть себе ми любимо лише на словах, бо інакше зарядка у нас була б щоденною, жодних шкідливих звичок, правильне харчування тощо. Що вже казати про любов до інших? Почуття справжньої любові має бути покладено в основу усіх сфер суспільного життя, на противагу існуючій корисливості, байдужості, жадібності, грубості, хамовитості, нездоровій конкуренції. Любов породжує любов. Якщо система освіти буде пронизана любов’ю до дітей, якщо комунальне господарство та інфраструктура розвиватиметься та функціонуватиме з любов’ю та в інтересах користувачів, якщо лікарі з любов’ю лікуватимуть своїх пацієнтів, то хіба людина могла б залишитися іншою, окрім як стати відкритою, щирою, доброю, чесною, власне сповненою любов’ю до ближніх та світу.
 
          Люди, які навчаються любити, перестають бути споживачами світу, бо їм всього вдосталь. Натомість вони стають творцями і можуть поділитися із оточуючими будь-чим без очікувань вигоди, зовнішнього схвалення чи чогось іншого. Споживання необхідне лише за нестачі любові. Так, новий годинник чи телефон приверне увагу оточуючих, справить гарне враження, підкреслить статус. Але така увага необхідна людині тільки для самоствердження, власне для отримання штучної любові. Коли людина сповнена справжньою любов’ю про вищеописані речі вона і не замислюється, її увага прикута до чогось більшого.
 
          За переконанням Олексія Толкачова, Україна може стати рівною розвиненим європейським країнам, дати світу те, потреба у чому поки що мало усвідомлюється, але в майбутньому без чого втратиться сенс всього – здійснити цивілізаційний прорив через світоглядні зміни в людині (нові цінності, ідеї, смисли, нові способи світогляду і, відповідно, нові форми організації суспільного, політичного, економічного, життя), який вирішить невідворотну глобальну споживацьку кризу. Олексій наголошує: «Переорієнтація цивілізаційних процесів на розвиток духовно-психологічного потенціалу людини замість техногенно-економічного розвитку – ось функція України в посткризовому світі. Сприйнявши ідеї любові й гармонії, перебудувавши у відповідності до нових цінностей всі сфери суспільного життя, Україна зможе виступити світоглядним лідером для дезорієнтованого та деморалізованого світу».
         
          Так, у скептиків знайдеться мільйон аргументів, чому це неможливо і нереально. Але на початку ми писали, чому так важливо мріяти. У мрію ж можна повірити? А раптом вона здійсниться!

img_8748_1.jpg

 
 
Тетяна Бендерська
               інтернка Секретаріату Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України
benderska_tetyana.plus.png
Українська