Четвертий день Орієнтаційного тижня

10 листопада для інтернів стало насиченим та контрастним днем. Ранок розпочався з висвітлення теми бюджетної системи. Експертом виступила головний консультант Комітету з питань бюджету ВРУ Марія Криволап. Протягом години учасники мали нагоду ознайомитися не лише з процесом розгляду та затвердження Закону України «Про державний бюджет» на конкретний рік, але й дізнатися про функції та обов’язки підрозділів ВРУ.

Випускниця Програми стажування 2010-2011 рр. філолог, аспірант, видавець, член Правління ГО «Ліга Інтернів» Мар'яна Добоні провела практичне заняття з культури українського мовлення. Заняття мало неабияку практичну цінність для інтернів, адже джерелом для лекції були власні спостереження лектора.

Наступним етапом навчального дня стала зустріч та обмін досвідом інтернів із випускниками Програми різних років. Серед них були присутні Зера Козлиєва (помічник народного депутата України), Антон Каганець (Адміністрація Президента України), Мар’яна Добоні (член Правління Асоціації випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади ГО «Ліга Інтернів»), Валентин Гладких (Головне організаційне управління Апарату ВРУ), Ігор Сидоренко (Управління кадрів), Олександр Поплавський (помічник народного депутата України), Валерія Собакар (менеджер з розвитку Асоціації випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади ГО «Ліга інтернів»). Під час знайомства інтерни активно цікавилися кар’єрними досягненнями випускників, які, у свою чергу, ділилися порадами та цікавими історіями за час стажування.

Ще одна випускниця Програми – Марія Гелетій – презентувала інтернам молодий, але дуже корисний підрозділ – Європейський центр інформаційної підтримки ВРУ, де вона й працює на даний час. Зацікавленій молоді було запропоновано відвідати спеціальний тренінг Центру по роботі із сучасними міжнародними базами даних.

Експерти Управління комп’ютеризованих систем Людмила Ізотова та Сергій Міщук розповіли про роботу та можливості веб-сайту ВРУ як основного офіційного джерела законодавства України

Цього дня учасники отримали цінний та необхідний багаж знань та порад, які так чи інакше стануть у нагоді під час стажування і допоможуть зарекомендувати себе компетентними та конкурентоспроможними спеціалістами.

Клименко Олена,  
інтерн Комітету з питань фінансів, банківської діяльності,
податкової та митної політики

 

Українська