До інтернів завітав Єгор Соболєв

15 грудня 2011 року на зустріч із інтернами Верховної Ради та центральних органів виконавчої влади України завітав координатор бюро журналістських розслідувань "Свідомо", профспілковий діяч у сфері засобів масової інформації Єгор Соболєв.

Зустріч мала формат діалогу і була надзвичайно цікавою. Перш за все вразило образне мислення пана Єгора, уміння використовувати прийоми персоніфікації та алегорії під час виступу. Народ, як сказав Є. Соболєв, – сплячий казковий дракон, який має можливість боротися, перемагати та змінювати світ на краще. І розпочинати, на його думку, потрібно із себе. Адже, кожен із нас – частинка народу і, якщо діяти разом та організовано, то ми просто приречені на успіх. Підтвердження того можна знайти в історії фінів, які, незважаючи на невигідне географічне розташування, постійно вороже налаштованих сусідів і навіть відсутність власної писемності протягом тривалого часу, змогли побудувати і відстояти власну державність.

Єгор Соболєв навів чимало фактів, що підтверджують порушення у сфері охорони здоров’я в Україні, шкідливість самолікування та вплив реклами ліків на суспільство. Серія його розслідувань «Про що мовчить реклама ліків?» засвідчила, що успішний фармакологічний бізнес часто пов'язаний не лише з невиправдано витраченими державними коштами, а й з непоодинокими випадками втрати людьми найціннішого – здоров’я, а подекуди й життя. 

Вельмишановний гість зазначив, що з 2008 року намагається уникати зустрічей із представниками правлячого класу і вірить у те, що українці припинять скаржитися на обставини, а почнуть діяти і збудують міцну, процвітаючу, конкурентноздатну державу.

Лисяк Леся,  
інтерн Європейського центру інформаційної
підтримки Верховної Ради

 

Українська