Інтерни шукають відповіді на ґендерні питання

Лекція Олени Суслової, керівника інформаційно-консультативного жіночого центру, координатора з ґендерних питань Програми сприяння Парламенту України ІІ на тему «Вступ до ґендерної політики», яка відбулася 8 грудня 2011 року, викликала значний резонанс серед інтернів.

«Можна привести коней до водопою, але не можна змусити їх пити», – констатувала Олена Іванівна на початку лекції. Їй справді вдалося зацікавити усіх ґендерною проблематикою. Ми дізналися, що ґендер – це система ролей, статусів, відносин жінок і чоловіків, які формуються по-різному і мають різний вплив. Як виявилося, це одна з найстаріших соціальних ідентичностей. Відкриттям для багатьох стало те, що однакова кількість жінок і чоловіків у колективі є індикатором виключно паритетного представлення. Гендерне питання дуже складне і на даному етапі його остаточне розв’язання видається неможливим, оскільки багато людей не повною мірою усвідомлюють, що це за явище. А ми разом з пані Оленою зробили перший крок до розуміння цієї проблеми.

Користуючись нагодою, хочеться подякувати Олені Сусловій. Інформативна насиченість лекції сприяла активній дискусії, що пройшла у теплій атмосфері, залишивши багато приємних вражень та нових знань.

Солодар Марія,  
інтерн Комітету з питань Регламенту, 
депутатської етики та забезпечення 
діяльності Верховної Ради України
Українська