Інтерни ВРУ та ЦОВВ почали вивчати курс "Аналіз державної політики"

15 листопада 2011 року інтерни Верховної Ради та центральних органів виконавчої влади України мали змогу познайомитися з Едуардом Рустамовичем Рахімкуловим, заступником директора Програми сприяння Парламенту України ІІ, експертом Програми Ради Європи "Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні", який прочитав вступну лекцію до курсу "Аналіз державної політики".

Протягом лекції було подано визначення понять, розглянуті типи, суб’єкти, обмеження, моделі аналізу державної політики, спосіб синтезу інформації, критерії класифікації суспільних проблем, показано відмінність аналізу державної політики від наукового дослідження тощо.

Пан Едуард наголосив, що в англійській мові є два відповідники до українського терміна «політика»: politics (постійне змагання за залучення прихильників, владу, повноваження та ресурси, якими наділяє ця влада) і policy (план, курс дій або напрям дій, прийнятий і дотримуваний владою, керівником, політичною партією тощо). Політика як процес, дія (policy) – це саме те, на що спрямована діяльність Верховної Ради та органів виконавчої влади, це те, чому, власне, буде присвячено цикл лекцій.

Наостанок інтерни отримали домашнє завдання: обґрунтувати своє бажання прослухати курс з аналізу державної політики та сформулювати проблеми, які вимагають негайного втручання інституту влади.

Шелудько Віра,
інтерн Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики,
спорту та туризму

 

Українська