Історичні події вустами очевидців: зустріч інтернів з бійцями кримськотатарської сотні ДУК

Інтерни програми стажування в Апараті Верховної Ради України та Адміністрації Президента продовжили цикл зустрічей з непересічними українцями, які брали участь у подіях лютого-березня 2014 року та захищали Незалежність нашої держави у Криму та на Сході.

У перший день весни до учасників Програми завітав справжній герой, постать якого стала прототипом воїну з позивним «Гід» у фільмі «Кіборги», Марлен Місіратов.

У житті, як і його герой на екрані, Марлен досить неординарна особистість, яка має тверду позицію, трохи гумору та цілу обойму здорового авантюризму. Під час розмови з інтернами, командир кримськотатарської сотні розповів про свій непростий шлях боротьби із «зеленими чоловічками», який розпочався у лютому 2014 року. Саме в дні захоплення будівель окупантами Марлен вивісив над одним із будинків український прапор, після чого був захоплений невідомими і депортований за межі рідного Криму.

На цьому бойові пригоди Марлена не закінчилися, бо вже через декілька місяців він вступив до ДУК «Правий Сектор» та поїхав захищати Батьківщину на Схід України.

Під час одного із зіткнень його вдруге взяли в полон, але він зміг врятуватися та навіть повернутися до українських позицій на ворожому танку.

Не менш складна і водночас захоплююча життєва історія і в рідного брата Марлена Аслана, який заради боротьби покинув престижну роботу в Москві та поїхав добровольцем у зону АТО. Там він разом з побратимами відзначився у боях за шахту «Бутівка».

Третім гостем став Микола Мельник – волонтер, один із членів Правління ГО «Ліга інтернів». Виходець з Одещини Микола Мельник хоч і не бере участь у бойових діях, але регулярно допомагає побратимам на Сході України як волонтер.

У розмові з інтернами брати Місіратови наголосили, що в перші місяці протистояння основний удар на себе прийняли саме добровольчі батальйони. Ці люди на власному ентузіазмі йшли в бій, визволяли селища та міста, гинули під шквальним вогнем найманців. На жаль, ситуація з визнанням добровольців учасниками бойових дій і по сей день не вирішена. Сотні побратимів Марлена та Аслана до сих пір не можуть отримати принаймні статус учасника бойових дій. Проте вони впевнені, що в найближчому майбутньому ситуація зміниться.

Добровольці також порадили інтернам навчатися та готуватися до тривалої оборони України, бо складна ситуація на Сході та Півдні країни може змінитися тільки воєнним шляхом.

Віталій Тисячний,
інтерн Секретаріату Голови ВРУ

2018.03.01._misiratovy_3.jpg

2018.03.01._misiratovy_1.jpg

2018.03.01._misiratovy_2.jpg

Українська