Іван Сопіга: «Жодного разу не пожалів про прийняте рішення»

apu_sopiga.jpg

"У кожного з нас у житті є моменти, які можна назвати переломними. Стажування в Адміністрації Президента стало таким моментом для мене. Однак про все по порядку…

На час подання документів на конкурс я був екс-держслужбовцем і «чинним» депутатом районної ради. Перше свідчило про те, що рутинна бюрократія виснажила серце і мозок, друге – що бажання займатись чимось корисним для держави нікуди не поділось. І тут чийсь пост у Фейсбуці про те, що оголошено конкурс на стажування в Адміністрації Президента України… Зацікавився, але приймати рішення було складно. Для мене це означало переїзд до столиці, пошук житла і перехід на 16-годинний робочий день: 8 годин стажування і ще 8 – для того, щоб заробляти на життя. Одним словом – змінити спокійне, розмірене і фінансово забезпечене життя в райцентрі на протилежне в столиці.

Урешті я підготував документи, відправив аплікаційну форму і став чекати. Відповіді не було доволі довго. Думав #мененевзяли. Аж раптом запрошення на співбесіду, співбесіда і через тиждень переїзд до столиці. І от я в Києві, у Головному департаменті з питань впровадження реформ Адміністрації Президента України. Першого ж дня отримав завдання і був тому дуже радий, адже час і ресурси, які вирішив вкласти в стажування, потрібно було використовувати максимально ефективно. Потім були традиційні щочетвергові зустрічі з політиками, депутатами, громадськими активістами, журналістами і екс-чиновниками топ-рівня.

Шість місяців стажування дали зрозуміти, що на всіх рівнях державного управління і політичного життя – такі ж люди, як і всі ми. Їм не пощастило там бути, а вони працюють і стають тими, ким є. Цей шлях відкритий для кожного.

Не зупинятимуся на робочих моментах стажування: щось було цікавим, щось – рутинним. Набагато більш важливіше, що я почерпнув – це спілкування з людьми, які є частинками тої великої машини під назвою «держава». І це спілкування дозволило більше повірити в себе і додало стимулів діяти.

Невдовзі після стажування я подався на ще один важливий конкурс, який успішно пройшов і став першим заступником голови райдержадміністрації. Можу впевнено сказати, що стажування в Адміністрації Президента було вагомим аргументом для конкурсної комісії при відборі моєї кандидатури для призначення на посаду, яку зараз займаю.

Жодного разу не пожалів про прийняте рішення. Гарантую, що і ви не пожалієте, навіть якщо не мрієте про державну службу!"

Українська