«Моніторинг законодавчих ініціатив» – новий веб-інструмент для аналізу законодавства

У сучасному потоці законодавчих ініціатив головне не загубитися та не випустити з поля зору самі ті законопроекти, які становлять основу окремих реформ чи ваших професійних зацікавлень. Вирішення цієї проблеми запропонувала Міжнародна неурядова організація Democracy Reporting International (Офіс зі сприяння демократії, DRI), розробивши веб-інструмент «Моніторинг законодавчих ініціатив». Саме його Василь Бабич, менеджер зв`язків з парламентом DRI, та Богдан Бернадський, молодший юридичний аналітик DRI, презентувати учасникам Програми стажування в Апараті Верховної Ради України та Адміністрації Президента України.

Організація DRI виступає за підтримку участі громадян у політичних і громадських процесах, розвиток стабільних демократичних інститутів та підзвітність державних органів влади. Вона плідно співпрацює з громадянським суспільством та урядом, парламентом та політичними партіями, університетами та молоддю в 17 країнах світу. В Україні вона почала свою діяльність в грудні 2014 року.

У своїх ініціативах DRI прагне зробити процес демократичних змін прозорим, зрозумілим та узгодженим відповідно до вимог громадськості та міжнародних стандартів. Головний акцент у співпраці приділяється таким реформам: конституційна, судова та виборча, реформа прокуратори, децентралізація та політичні права людини.

Реалізація діяльності DRI відбувається на двох рівнях – національному та регіональному. Результатами роботи на національному рівні є аналітичні звіти про реформи, публічні дискусії та моніторинг законодавства і політичних процесів, на регіональному – тренінги з capacity building для регіональних та молодіжних неурядових організацій, регіональні публічні дискусії про реформи. Організація DRI активно співпрацює з молоддю: влаштовує студентські дебати та конкурси студентських есе, які порушують актуальні теми, тощо.

Сьогодні організація активно працює над вирішенням питання щодо мирного зібрання та створення необхідного регулюючого закону. Зокрема, гості запросили інтернів на презентацію дослідження, присвяченого мирним зібрання, яка відбудеться у квітні 2018 року.

У межах діяльності організації DRI було започатковано роботу веб-інструменту «Моніторинг законодавчих ініціатив» (http://democracy-reporting.org/monitor-ua/). Цей веб-ресурс допомагає відслідковувати всі реформаторські зміни в державі та законодавчі ініціативи, починаючи з грудня 2014 року. Основні напрями моніторингу збігаються з тими, які DRI вважає ключовими в процесі реформування державної влади: конституційна реформа, правосуддя, прокуратура, виборче законодавство, політичні права людини та децентралізація.

Цей інструмент допомагає інтерактивно, швидко та доступно  проаналізувати хід реформ у згаданих галузях, сприяє виконанню аналітичних завдань в одній із цих 6 сфер. Окрім того, з його допомогою можна проаналізувати кількість поданих, ухвалених законопроектів, їх ініціаторів, ознайомитися з коротким змістом законопроектів, їх основними положеннями. Роботу з цим інструментом полегшують фільтри, які допомагають концентруватися лише на актуальній для вас інформації.

Цей веб-інструмент підвищить ефективність роботи журналістів, громадських активістів, помічників народних депутатів та й самих депутатів.

Наприкінці зустрічі Василь Бабич зазначив: «Необхідно пам’ятати, що політичні реформи – це марафони, а не спринти, не маленькі забіги, а гра в довгу, що вимагає багато зусиль, праці, крові, поту та сліз, але коли ви досягаєте результату – це дуже класно».

Онлайн-трансляцію заходу можна переглянути за посиланням

Юлія Тюленєва,
інтернка Комітету з питань фінансової
політики і банківської діяльності

2018.03.01._dri_1.jpg

2018.03.01._dri_5.jpg

2018.03.01._dri_3.jpg

2018.03.01._dri_4.jpg

Українська