«Моя робота є продовженням мене самого»: Тарас Кремінь

25 лютого відбулася зустріч між Тарасом Кременем, Уповноваженим із захисту державної мови та учасниками Програми стажування у  Апараті Верховної Ради України.
 

Спікер згадував про перехід від викладацької діяльності до політики, яка виходила за межі теоретичних повноважень. Незважаючи на це, пан Тарас стверджує: "Моя робота є продовженням мене самого". Уповноважений згадував про своє дитинство, про зростання в російськомовному середовищі та ролі виховання в його житті.

Також Тарас Кремінь наголосив на історичному контексті становлення української мови.

"Питання захисту нації – не лише щодо захисту прав особи в суді", - зазначив Тарас Кремінь.

Він наполягав, що суспільство має бути обізнаним, чи є мовна політика в державі, та якою вона є, люди повинні сприяти розвитку цього інституту.

Спікер згадував про важкі реалії, в яких відбувалося становлення української мови, особливо у 20 столітті. Крім того, Тарас Кремінь розповів про свою законодавчу роботу у Верховній Раді України, зокрема про важке прийняття закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та інші делікатні моменти, що відбувалося під час голосування мовних законопроектів.

Тарас Кремінь розповідав про конкурс на зайняття посади Голови та членів штабу Уповноваженого з питань захисту державної мови. Також спікер згадував про те, як все-таки вдалося запустити роботу цього органу. Крім того, інтерни дізналися більше про роботу штабу Уповноваженого з питань захисту державної мови та розгляд звернень громадян.

Уповноважений залучив інтернів до цікавого обговорення, заохотив молодих людей захищати питання державної мови у повсякденному житті. Тарас Кремінь наголосив на важливості освіти, розвитку інструментів захисту української мови, а також важливості громадянській позиції кожної особи для розвитку української нації.

 

Володимир Якубовський,

інтерн Секретаріату Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації

 

Undefined