Огляд е-петицій до ВРУ 22–28 травня

Минулий тиждень розпочався зі справжнього «петиційного» вибуху: у понеділок було зареєстровано аж 9 звернень до Верховної Ради України (з 12-ти, що надійшли протягом тижня)goo.gl/WqiWG2

І відразу ж лідером за кількістю отримуваних підписів стала електронна петиція на підтримку квоти 75% української мови на телебаченніgoo.gl/3N3N7X. Уже наступного дня, 23 травня, закон №5313 було ухвалено, і зараз він перебуває на підписі в Президента України.

«Неактуальною, популістською та такою, що знецінює діяльність волонтерів і вклад справжніх захисників Батьківщини у захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України» ініціативою автори петиції називають законопроект №4192, який передбачає надання статусу учасника бойових дій волонтерамgoo.gl/wWTl9p. З ними погоджується понад сотня громадян, які підписали звернення протягом трьох днів.

Стих шум навколо теми заборони російських соціальних мереж та інших ресурсів в Україні. Подані раніше петиції не отримали значної підтримки, а серед зареєстрованих минулого тижня тільки одна пропонує зняти таку заборонуgoo.gl/zLcwxZ

Також на веб-порталі ВРУ були зареєстровані звернення щодо «Закону Савченко»goo.gl/ezqst3, запровадження до класифікатора нової професії «лікарняний клоун» goo.gl/rplhBS, ввезення на територію України вживаних автомобілів, соціального забезпечення тощо. 

Цікаво, що наші громадяни переймаються і генеалогічними питаннями та просять відкрити доступ до метричних книг на ресурсіfamilysearch.org goo.gl/0Uw6tX

Окрім того, минулого тижня пропонували позбавити депутатської недоторканності Семена Семенченка goo.gl/s7B2Eg та Юрія Березуgoo.gl/tWUh33, проте підтримки серед громадян такі ініціативи не здобули. 

Загалом минулого тижня найбільше підписів отримали такі петиції: 

1. «Про заборону прийняття законопроектів щодо церковних організацій. Проти законопроекту №4511 «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких розташовані в державі, визнаній Верховною Радою України державою-агресором» та №4128, який пропонує зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» goo.gl/FzRxKD.

2. Підтримка впровадження квоти української мови для телебачення і заклик до Верховної Ради України проголосувати за законопроект №5313, який встановлює квоту у 75% для української мови goo.gl/3N3N7X.

3. Петиція про НЕ ПІДТРИМКУ Законопроекту №4192 від 10.03.2016 Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо статусу волонтерів. Надання статусу учасника бойових дій для волонтера НЕ відповідає змісту волонтерської діяльності, цілям та напрямкам роботи в цілому goo.gl/6WZuQV.

Продовжуйте стежити за найсвіжішими новинами разом з нами!

Система електронних петицій до ВРУ розроблена за підтримки Програми USAID «РАДА».

Матеріал підготовлено ГО «Ліга інтернів» за сприяння Програми USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа.

petyciyi_22-28_travnya.jpg

Українська