Огляд е-петицій до ВРУ. Січень 2018 року

Перший місяць року видався надзвичайно багатим на кількість зареєстрованих електронних петицій до Верховної Ради, проте стан справ щодо якості їх формулювання та підтримки громадянами – пропорційно протилежний.

Пільги, пенсії, медичні послуги, питання, пов'язані з правилами дорожнього руху, – усе ще залишається в пріоритеті електронних петицій. 

Зберігаються й інші тенденції, які чітко простежувалися протягом попереднього року, – недостатньо чітке формулювання вимог, надмірна експресивність, сумнівна фахова обґрунтованість вимог тощо. Окрім того, бачимо зареєстровані петиції з питань, які порушувалися раніше, наприклад, щодо скасування ЗНО для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації (раніше подібна петиція не набрала необхідної кількості підписів за 3 місяці). 

Маємо і своєрідний рекорд: у січні зареєстровано аж три е-петиції з вимогою змінити або замінити текст державного гімну. Причому автор однієї з них переконаний, що більш позитивний текст гімну стане запорукою добробуту в Україні. 

Нагадуємо, що реєструвати, підписувати та читати е-петиції можна на веб-порталі Верховної Ради України за посиланням: goo.gl/gqdsiH 

Матеріал підготовлено ГО «Ліга інтернів» за сприяння Програми USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа.

e-petyciyi_sichen_velyka.jpg

Українська