Огляд е-петицій до ВРУ за 15–21 травня

Минулого тижня Указ Президента №133/2017 не тільки залишався однією із найзапекліших тем обговорення у ЗМІ, експертному середовищі та соціальних мережах, а й спричинив до появи низки електронних петицій до Верховної Ради України goo.gl/WqiWG2.

Так, громадянин Полозов Я. В. пропонує створити український аналог Vk, керуючись інтуїтивним припущенням, що це буде дешевше за реалізацію заходів із заборони російської соціальної мережі (goo.gl/WpOlND).

Автор іншої петиції у відповідь на Указ Президента пропонує декриміналізувати використання неліцензійного (піратського) програмного забезпечення, яке походить з РФ, та вважати його ТРОФЕЙНИМ (goo.gl/Mxn2Tt). Проте поки що така ініціатива не отримала жодного підпису підтримки.

Не залишилися поза увагою і тема доступу до інформації, заборони георгіївської стрічки, позбавлення депутатської діяльності, військової агресії, підприємницької діяльності тощо.

За підсумками минулого тижня змінилася топ-трійка петицій, які отримали найбільше підписів громадян за попередні 7 днів. Зверніть увагу, що дві з них були зареєстровані тільки кілька днів тому, для підтримки третьої – залишається усього 1 день:

1. «Про заборону прийняття законопроектів щодо церковних організацій. Проти законопроекту №4511 «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких розташовані в державі, визнаній Верховною Радою України державою-агресором» та №4128, який пропонує зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації», 574 підписи goo.gl/M4MOx9

2. «Позбавлення депутатської недоторканності і мандату депутата ВР від Опозиційного блоку Вілкула О.Ю.», 159 підписів goo.gl/PazfYk

3. «Зняти депутатську недоторканність», 228 голосів goo.gl/TChsTM

Загалом за найпопулярніші електронні петиції минулого тижня було віддано 761 підпис, а це майже в 30 разів більше, ніж 2 тижні тому.

Цей тиждень обіцяє бути надзвичайно цікавим. Тільки за першу половину дня 22 травня зареєстровано 9 електронних петицій до ВРУ, з яких одна «Підтримка впровадження квоти української мови для телебачення і заклик до Верховної Ради України проголосувати за законопроект №5313, який встановлює квоту у 75% для української мови» вже набрала понад 80 підписів goo.gl/6VMtjE.

Продовжуйте стежити за найсвіжішими новинами разом з нами!

Система електронних петицій до ВРУ розроблена за підтримки Програми USAID «РАДА».
Матеріал підготовлено ГО «Ліга інтернів» за сприяння Програми USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа.

petyciyi_15-21_travnya.jpg

Українська