Огляд електронних петицій до ВРУ 03 – 09 червня

1. Першою в рейтингу стає петиція з вимогою відправити у відставку міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Трагедія, яка відбулася минулого тижня, сколихнула усе суспільство, тоді двоє п’яних поліцейських розважалися з табельною зброєю, що призвело до смерті малої дитини. Щоб жити у відповідальному суспільстві, кожна складова цього суспільства має нести частку цієї відповідальності: від пішохода, що переходить дорогу, поліцейського, що бере зброю до рук до міністра, ким би він не був.

 2. Другу сходинку зайняла петиція, автор якої виступає за збільшення потужностей обленерго. У петиції йдеться про необхідність зміни стандартів, які зберігаються ще з радянських часів. Змінюються умови життя, змінюються вимоги, у кожного вдома з’являється «пральна машина, праска, кондиціонер, пилосос», як пише сам автор петиції, тож і умови обслуговування мають теж змінюватися.

3. Третьою в рейтингу серед найпопулярніших стає петиція щодо скасування депутатської недоторканності. Петиція дуже лаконічна, довжиною в одне речення. Але якщо вона відповідає запитам суспільства, то це не зашкодило їй потрапити в трійку найпопулярніших.  

Серед менш популярних петицій, але тих, теж отримують підтримку серед громадян, які віддають за них свій голос, варто назвати вимогу збільшити штрафи за викидання сміття в не призначених для того місцях, дозволити приватизацію пам’яток архітектури в маленьких містах та селах, аби вони отримали шанс на реставрацію і відбудову коштом приватних осіб, відмінити літній час, бо це порушує внутрішній ритм людини і не призводить суттєвої економії електроенергії, власне, заради чого він був введений. Що ж, будемо сподіватися, що мудрі ініціативи знайдуть необхідну підтримку, і це змінить життя на краще.

З усіма е-петиціями до ВРУ можна на веб-порталі Парламенту: https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions/

 

chorna_maryna.png

Огляд петицій - Марина Чорна, інтернка Комітету з питань культури та духовності

 

rosohata_darya.png

Інфографіка -  Дарина Росохата, інтернка Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Українська