Огляд електронних петицій до ВРУ 1 – 7 липня

pet17.png

1. Смертна кара для вбивць та насильників дітей. Петиція є реакцією на злочин, який шокував усіх. Насильницька смерть однієї маленької дівчинки змусила заговорити усю країну про рівень злочинів проти дітей, про те, як цьому протидіяти і про досвід інших держав в протистоянні дитячому насиллю.

 
2. На другому місці петиція подібного змісту і з тими ж вимогами - захист дітей від сексуального насилля.
 
3. Третя петиція, що набрала рекордну кількість голосів за минулий тиждень – наче дежавю, обговорення законопроекту, який вже давно перестав бути законопроектом, а вже тривалий час є законом. Це обговорення питання щодо функціонування державної мови. Тішить тільки те, що захист української мови в Україні лякає тільки росіян, а не поляків, греків, болгар та понад сто інших представників різних національностей, які живуть в Україні.
 
Серед нових петицій за минулий тиждень впадає у вічі вимога заборонити тютюнопаління на пляжах. Згадаймо, що в Україні вже не перший рік діє заборона тютюнопаління в громадських місцях. Чи є пляж громадським місцем? Певне, це більше риторичне питання.
В іншій петиції пропонується ввести уніформу для народних депутатів. Цікаво, яку форму уявляв собі автор петиції?
 
З усіма е-петиціями до ВРУ можна на веб-порталі Парламенту: https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions/
 
chorna_maryna.png
Огляд петицій - Марина Чорна, інтернка Комітету з питань культури та духовності
rosohata_darya.png
Інфографіка -  Дарина Росохата, інтернка Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Українська