Огляд електронних петицій до ВРУ 13-16 травня

 
1-1_1_1_1.jpg
1. В рейтингу найпопулярніших вже який тиждень тримається петиція з вимогою  повернути залізничникам, які безпосередньо здійснюють організацію залізничних перевезень та забезпечують безпеку руху поїздів, право дострокового виходу на пенсію за вислугу років https://cutt.ly/9tneSr. Щоб привернути увагу громадськості та набрати необхідну кількість голосів, аби петиція була розглянута, залізничники виходять на вулицю і проводять мітинги під стінами державних установ.
 
2. На другому місці опиняється вже зовсім неактуальна петиція з вимогою провести інавгурацію Президента України 19 травня https://cutt.ly/ot41tI.
Що ж, усі вже побачили інавгурацію 20 травня. Подібний захід в Україні в робочий день проводиться вперше. Перенесення інавгурації на іншу неділю категорично не влаштовувало команду В. Зеленського, але пригадаймо, що було в минулі вихідні: 18 травня – День депортації кримських татар; 19 травня – День пам’яті жертв політичних репресій. У зв’язку з цими сумними пам’ятними датами по усій країні пройшли жалобні заходи, в яких взяв участь, зокрема, Президент П. Порошенко.  Цікаво, як ті, хто підписував петицію, уявляли собі інавгурацію нового Президента при спущених прапорах з чорною стрічкою? 
 
3. Петиція щодо впровадження в дію Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» https://cutt.ly/XtnrS. Авторами петиції виступила група науковців, громадських діячів та активістів, які також представляють національні меншини в Україні. Автори петиції акцентують, що хоча вони в побуті можуть спілкуватися румунською, угорською та іншими мовами, проте усі «ми, українці, любимо свою країну і поважаємо нашу державну мову».
  
Серед петицій цього тижня відзначимо петицію з вимогою провести виборчу реформу vyI9o7 та запровадити відповідальність для депутатів, які пропускають засідання kyI9Co. Автор наступної петиції, який зараз проживає в Донецьку, звертається з проханням забезпечити трансляцію україномовних телеканалів на окупованій території gyI9Fc. Питання щодо відновлення українського теле- та радіомовлення на Донеччині та Луганщині піднімалося не одноразово, проте як практично щось впровадити на території, яка є непідконтрольною? Тим не менше, питання дуже важливе і є визначальним в інформаційній війні.
 
З усіма е-петиціями до ВРУ можна на веб-порталі Парламенту: https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions/
 
 
Огляд петицій - Марина Чорна, інтернка Комітету з питань культури та духовності
Інфографіка -  Дарина Росохата, інтернка Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Українська