Огляд електронних петицій до ВРУ 24 – 30 червня

p1.jpg

1. Перше місце зберігає петиція з вимогою на території Карпат створити новий заповідник та заборонити ведення вирубки лісу в горах. Українські Карпати представляють собою унікальну екосистему і зараз є одним з найбільших туристичних центрів в Україні, тож їх збереження має не лише екологічне значення.
2. На другому місці, як і тиждень тому, лишається петиція про депутатську недоторканність. Ця петиція є далеко не першою вимогою щодо зняття депутатської недоторканності. Тема піднімається чи не у кожному скликанні Верховної Ради, а закінчення збору голосів для петиції припадає якраз вже на нове скликання, тож побачимо, чи буде реакція депутатів нового складу парламенту до цього питання відрізнятися від їх попередників.
 
3. Наступне питання теж час від часу піднімається в українському суспільстві. Чи потрібно Україні 450 народних депутатів? Автор петиції вважає, що непотрібно, тому пропонує зменшити їх кількість до ста. Чи вплине кількість на якість, чи призведе це до суттєвої економії коштів бюджету, чи стануть тоді народні обранці ходити на усі засідання без пропусків і голосуватимуть особисто за законопроекти? Наразі на ці питання немає однозначної відповіді.
 
Це були петиції, що займають рейтингові місця і які збирають голоси вже не перший тиждень, а тепер погляньмо, що цікавого з`явилося серед нових петицій, за які, ймовірно, було б варто віддати свій голос. Одна з петицій вимагає посилити контроль за тютюнопалінням в громадський місцях, адже рівень тютюнопаління безпосередньо впливає на здоров`я нації. 
Інша петиція пропонує створити в кожному місті кінологічні підрозділи. Автор цієї петиції, ймовірно, сам є кінологом, бо говорить не лише про переваги залучення підготовлених собак в пошукових роботах поліції, затриманні та знешкодженні злочинців, але також про можливість утримування тварин в сім`ях кінологів та психологічне здоров`я собак, що полегшить створення кінологічних підрозділів та підвищить ефективність їх роботи. 
Стан війни в країні впливає на усі сфери життя, а також спонукає до пошуку різноманітних рішень, які сприятимуть його завершенню. Однією з пропозицій є цілковите припинення ведення торгівлі України з Росією як країною агресором , в іншій петиції пропонується відновити Україною статус ядерної держави.
 
З усіма е-петиціями до ВРУ можна на веб-порталі Парламенту: https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions/
 
chorna_maryna.png
Огляд петицій - Марина Чорна, інтернка Комітету з питань культури та духовності
rosohata_darya.png
Інфографіка -  Дарина Росохата, інтернка Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Українська