Павло Булгак: «Успіх супроводжує сміливих»

Зустріч інтернів Програми стажування в Апараті Верховної Ради України з радником міністра молоді та спорту України пройшла 31 травня 2018 року. Павло Булгак – випускник Національного університету «Острозька академія» (2006), учасник Програми стажування у Верховній Раді України (2004–2005 рр.), політичний оглядач відомих українських видань (2003–2006), політичний аналітик, консультант із інформаційних кампаній та медіа-позиціонування. Говорили про місце та роль молодих українців у суспільстві.

2018.05.31._bulgak_1.jpg

Які основні напрямки в роботі з молоддю?

Як зазначив гість, Міністерство молоді та спорту України сьогодні має дві основні напрямки роботи в цій сфері: національно-патріотичне виховання та молодіжна політика.

Національно-патріотичне виховання – це комплексна система з формування в молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу. Важливим елементом є популяризація історичних постатей минулого та презентування активістів сучасної України, що має сприяти формуванню ціннісного ставлення особистості до українського народу, держави, нації.

Ігор Жданов, міністр молоді та спорту України, три роки тому ініціював створення  відділу національно-патріотичного виховання, який станом на 2018 рік вийшов на новий рівень. Експерти цього відділу розробили Календар плану заходів, що успішно реалізовуються у різних регіонах України.

Неабиякий успіх мають військово-патріотичні ігри («Джура», «Гурби-Антонівці»), акції («День Гідності та Свободи»), фестивалі («Олевська республіка»). Цікавими для молодіжної аудиторії є комікси та графічні новели (збірка коміксів «Україна у боротьбі» про воїнів Української повстанської армії). Кожна акція, конференція, форум – можливість вплинути на формування проукраїнської позиції серед молодого покоління.

Павло Булгак розповів інтернам і про молодіжну політику.  Вона здійснюється у всіх сферах життєдіяльності молоді як в її інтересах, так і в інтересах суб'єктів молодіжної політики. З метою реалізації ідей Міністерство проводить конкурси проектів. За рейтинговою системою проводиться відбір, у результаті якого державою надається фінансова підтримка. Навіть регіональні проекти можуть брати участь у конкурсі за умови, що результат впровадження сягатиме всеукраїнського масштабу. Позитивними рисами заходів такого виду є моделювання бачення підприємництва, економічної політики та інших сфер, активістами молодіжних громадських організацій.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відкрила можливість здійснювати молодіжні обміни. Таким чином, представники України, Польщі та Литви впровадили більше 1500 успішних проектів.

2018.05.31._bulgak_3.jpg

Як молоді з активною громадянською позицією реалізувати себе у професійному плані?

«Україна перебуває у стані «кадрового голоду» – це шанс на реалізацію молодим фахівцям. Оскільки попит на політику в суспільстві високий, то існує потреба в експертах та аналітиках у цій сфері.

Збільшенню кількості молоді, яка бере участь у формуванні молодіжної політики, сприяє впровадження різноманітних програм. Наприклад, програма «Молодіжний працівник» – це унікальна можливість підвищити професійний рівень представників державних органів та громадських об’єднань, які працюють із молоддю http://youth-worker.org.ua/.

Міністерство також опікується працевлаштуванням молоді. Веб-сайт проекту «Моя кар’єра» надає інформацію про ринок праці та актуальні професії, можливості для розвитку та правильної побудови кар’єри http://mycareer.org.ua/. Також на ньому можна пройти ліцензований міжнародний тест для визначення інтересів, умінь та навичок для вибору майбутнього напрямку навчання.

«Український Пакт заради молоді-2020» має на меті об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для вирішення проблем працевлаштування молодих людей. Українська ініціатива одна з найактивніших у Європі і на сьогодні вже об’єднала близько 50 організацій в Україні, які зобов’язалися забезпечити 20 000 місць для стажування та першої роботи молоді. Серед організацій, що підписали пакт: Нестле в Україні, Байєр в Україні, Метлайф, Сингента, Укртелеком, Київстар, Кока-Кола, 1+1 медіа, Державна служба зайнятості та ін.

2018.05.31._bulgak_4.jpg

Як ви можете оцінити рівень організації фіналу «Ліги чемпіонів» у Києві?

Павло Булгак відповів: «На стадіоні НСК «Олімпійський» у Києві відбувся фінальний матч «Ліги чемпіонів» УЄФА. І це є найпрестижніший клубний футбольний турнір під егідою УЄФА. Матч став першим в історії фіналом «Ліги чемпіонів» УЄФА на території України. Оцінка якості організації та проведення – висока. Ми продемонстрували світові спроможність нашої країни на належному рівні підтримувати заходи такого масштабу».

На завершення зустрічі гість побажав інтернам успіхів у всіх починаннях, наголошуючи на тому, що Програма стажування – це «вікно можливостей». Фінальним акордом стала мотивуюча цитата Олександра Македонського: «Успіх супроводжує сміливих».

kudrya.pngОлена Кудря,
інтернка Управління кадрів Апарату ВРУ

Українська