Підбито підсумки проекту «Прозорі та відкриті комітети Верховної Ради України»

21 травня у Верховній Раді України відбулася презентація підсумків проекту «Прозорі та відкриті комітети Верховної Ради України», який реалізовувався ГО «Ліга інтернів» у рамках діяльності Ініціативи «Відкритий Парламент» за підтримки проекту ЄС-ПРООН «Рада за Європу» протягом жовтня 2017 – квітня 2018 рр.

У заході взяли участь керівник Проекту ЄС-ПРООН «Рада за Європу» Джонатан Мерфі та координаторка ініціативи «Відкритий парламент»  Наталі Ватаманюк. Результати проекту презентували виконавча директора ГО «Ліга інтернів» Марія Савіна та менеджер з розвитку Юлія Телешова.

 

Моніторинг прозорості та відкритості комітетів Верховної Ради України

У рамках проекту фахівці ГО «Ліга інтернів» розробили методологію моніторингу відкритості та прозорості комітетів Верховної Ради України на основі «Положення про веб-ресурси Верховної Ради України», затвердженого Розпорядженням Голови ВРУ №699 «Про веб-ресурси Верховної Ради України». Відповідно до неї під час моніторингу оцінюється вчасність та повнота оприлюднення на веб-сайтах комітетів тільки тієї інформації, яка передбачена в згаданому вище положенні. Методологія знаходиться у вільному доступі для завантаження.

На основі розробленої методології було проаналізовано роботу комітетів ВРУ протягом п’яти місяців (листопад 2017 – березень 2018 року), підготовлено рейтинги, а також підготовлено рекомендації окремо для кожного комітету з вчасності та повноти оприлюднення інформації на веб-сайтах. Окрім того, складено загальний рейтинг за 5 місяців моніторингу, з яким можна ознайомитися нижче

monitoryng_vru_pidsumky_za_5_misyaciv.jpg

Результати моніторингу: листопад, грудень, січень, лютий, березень.

Методологія моніторингу.

Окрім того, у рамках проекту проведено навчання з ведення веб-сайтів комітетів ВРУ для працівників та інтернів структурних підрозділів ВРУ.

 

Онлайн-трансляції засідань комітетів ВРУ

У рамках проекту здійснено закупівлю та встановлення обладнання для ведення онлайн-трансляцій засідань для семи комітетів Верховної Ради України:

  • Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
  • Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
  • Комітету з питань запобігання і протидії корупції
  • Комітету з питань інформатизації та зв'язку
  • Комітету з питань європейської інтеграції
  • Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Комітету у закордонних справах

Три із зазначених комітетів (Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Комітет з питань запобігання і протидії корупції) уже здійснюють онлайн-трансляції на основі вставленого обладнання.

Окрім того, проведено навчання для осіб, відповідальних за ведення онлайн-трансляцій засідань комітетів, та підготовлено посібник з цього питання.

 

Доступ до засідань комітетів ВРУ

Сьогодні третина комітетів ВРУ розмістила інформацію про можливість реєстрації громадян на засідання комітетів на своїх веб-сайтах.

ГО «Ліга інтернів» розробила та презентувала проект Розпорядження «Про порядок доступу осіб до відкритих засідань Комітетів Верховної Ради України», спрямований на виконання частини першої статті 9 Закону України «Про комітети Верховної Ради України».

 

 

 

Українська