Підсумки моніторингу прозорості та відкритості комітетів ВРУ. Листопад 2017 – березень 2018 рр.

У жовтні – квітні 2018 року ГО «Ліга інтернів» у рамках діяльності Ініціативи «Відкритий Парламент» за підтримки проекту ЄС-ПРООН «Рада за Європу» реалізовувала проект Прозорі та відкриті комітети Верховної Ради України», одним з компонентів якого був моніторинг прозорості та відкритості веб-сайтів комітетів ВРУ.

На першому етапі фахівці ГО «Ліга інтернів» розробили методологію моніторингу відкритості та прозорості комітетів Верховної Ради України на основі «Положення про веб-ресурси Верховної Ради України», затвердженого Розпорядженням Голови ВРУ №699 «Про веб-ресурси Верховної Ради України». Відповідно до неї під час моніторингу оцінюється вчасність та повнота оприлюднення на веб-сайтах комітетів тільки тієї інформації, яка передбачена в згаданому вище положенні. Максимальний бал за місяць – 20. Методологія знаходиться у вільному доступі для завантаження.

Другий етап передбачав моніторинг веб-сайтів комітетів ВРУ на основі розробленої методології. Результати дослідження були презентовані 14 березня. За результатами моніторингу за листопад 2017 – січень 2018 рр. для кожного Комітету ВРУ були підготовлені рекомендації з вчасності та повноти оприлюднення інформації.

Загалом моніторинг охопив 5 місяців – листопад, грудень 2017 року, січень, лютий та березень 2018 року. На його основі було складено загальний рейтинг прозорості та відкритості комітетів ВРУ за досліджуваний період, з результатами якого можна ознайомитися нижче.

Також подаємо таблицю з щомісячними результатами для кожного комітету.

monitoryng_vru_pidsumky_za_5_misyaciv.jpg

Методологія моніторингу відкритості та прозорості комітетів Верховної Ради України на основі «Положення про веб-ресурси Верховної Ради України», затвердженого Розпорядженням Голови ВРУ №699 «Про веб-ресурси Верховної Ради України» надалі знаходитиметься у вільному доступі за посиланням.

Заохочуємо громадські організації та ініціативи, які працюють з Верховною Радою або досліджують поняття відкритості Парламенту, використовувати її у своїй роботі та надалі здійснювати моніторинг веб-сайтів ВРУ.

Українська