Покликання чи обов’язок: сповідь військового журналіста

Наприкінці травня інтерни мали можливість познайомитися з японським журналістом Шамілем Цунеокою Танакою, який поділився досвідом і поглядами на життя. Гість розповів про свою кар’єру військового журналіста й відверто відповів на всі запитання особистого й політичного характеру.

Шаміль – позаштатний журналіст, який надає свої матеріали японським каналам. Після втечі з Чечні 2000 року він перебував в Абхазії й там прийняв іслам. Більше того, японець зацікавився Ісламською державою Іраку і Леванту (ІДІЛ) та зустрічався з її представниками. З того часу його підозрюють у належності до ісламістського угруповання, хоча японець стверджує, що це були виключно журналістські інтереси.

Гість розповів також про роботу на Сході України, зазначивши, що працювати в умовах війни надзвичайно важко, кожного дня доводиться ризикувати власним життям.

Японський журналіст звик працювати один. Він самостійно знаходить героїв для своїх сюжетів, бере інтерв’ю й усе це знімає. На запитання щодо того, що, на його думку, стало причиною війни між Україною та Росією, Шаміль сказав, що це – дезінформація.

Японець також поділився історією про те, як намагався врятувати своїх колег-журналістів із полону. Шаміль хотів узяти участь у переговорах з ІДІЛ, однак уряд Японії заборонив йому й не пустив до Сирії. Згодом журналістів було вбито.

Шаміль Цунеока Танака не боїться відкрито говорити про свої зв’язки з чеченцями, ісламістами та роботу на Сході України. Проте він запевняє, що ніколи не брав участь у бойових діях чи терористичних змовах, а просто виконував свій журналістський обов’язок.

2017.05.25._tanuka_2.jpg

2017.05.25._tanuka_4.jpg

Ольга Петрук,
інтернка Інформаційного управління
Апарату ВРУ

Українська