Поради конкурсантам: як успішно пройти співбесіду на участь у Програмі стажування

raznyca-mezhdu-advice-y-advise-1.jpeg

З 16 по 19 грудня відбудуться співбесіди з півфіналістами конкурсного відбору на участь у Програмі стажування молоді у Верховній Раді України у 2020 році. Пропонуємо кілька порад для конкурсантів.

1. Не забувайте (а якщо не знали, то з відкриттям Вас!), що Верховна Рада – це не один з…, не найголовніший…, не найвищий… і т.д., а ЄДИНИЙ орган законодавчої влади в України.

2. Підготуйте відповіді на питання з орієнтовного списку.

3. Кожна та кожен конкурсант отримав свою аплікаційну форму на пошту. Перечитайте її форму, будьте готовим відповісти на всі питання, що можуть виникнути до зазначеної в ній інформації, особливо що стосується змісту ваших наукових робіт, публікацій, професійної діяльності, пропонованих законопроектів тощо.

4. Зайдіть на сайти комітетів ВРУ, які ви зазначили в аплікаційній формі як пріоритетні для себе, ще раз ознайомтеся зі сферою їх роботи, керівництвом тощо. Умійте обґрунтувати свій вибір.

5. Поцікавтеся історією свого прізвища, рідного міста чи навчального закладу. Якщо у вас є відомі однофамільці чи з вашим населеним пунктом пов’язані визначні історичні події, готуйтеся про це розповісти.

6. Якщо в аплікаційній формі ви зазначили, що вільно володієте однією з іноземних мов, будьте готовими відповісти на питання цією мовою.

7. Подумайте над своєю мотивацією участі у Програмі. Ще раз чітко визначте: чим саме ви зможете бути корисними Верховній Раді України і якого саме досвіду очікуєте від участі у Програмі.

8. Поцікавтеся, які реформи відбуваються у сферах, які ви визначили пріоритетними для стажування. Будьте готові обговорити їх з комісією.

9. Співбесіда відбудеться в державному органі влади, тому не забудьте про офіційний дрес-код, поводьтеся ввічливо ;).

10. Посміхайтеся, говоріть упевнено, будьте відкритими, у в жодному разі не хвилюйтеся!

11. Познайомтеся з іншими конкурсантами, адже висока ймовірність того, що серед них не тільки ваші майбутні інтерни-колеги, а й друзі на все життя чи ділові партнери!

Нехай щастить!

Undefined