Порівняння систем електронних петицій до парламенту в країнах ЄС та в Україні

В Україні сервіс електронних петицій до органів влади, зокрема Верховної Ради України, почав активно розвиватися з 2015 року, коли були внесені зміни до Закону України «Про звернення громадян».

Сьогодні кожний громадянин має можливість зареєструвати електронну петицію на веб-порталі Верховної Ради України, на яку у випадку набрання 25 тисяч підписів підтримки протягом трьох місяців Парламент буде змушений відповісти.

Україна не єдина країна, де існує подібний сервіс. ГО «Ліга інтернів» за підтримки Програми USAID РАДА, що виконується Фондом Східна Європа, дослідила сервіси електронних петицій в країнах Європейського Союзу та порівняла їх між собою та відповідними інструментами українського та Парламенту ЄС (усього – 30 парламентів).

З’ясовано, що система електронних петицій працює в 23 парламентах. В окремих парламентах для того, щоб петиція була розглянута, вона повинна набрати певну кількість підписів. Так, найменше підписів потребують петиції в Естонії, а от у Великій Британії знадобиться підтримка аж ста тисяч однодумців. Тільки в 16 парламентах, у тому числі і в Україні, відповідь на електронну петицію є обов’язковою. Цікаво, що в 13 установах вона може бути індивідуальною або колективною, в 9 – лише колективною і тільки в Угорщині – винятково індивідуальною.

Ознайомитися з результатами дослідження повністю можна за посиланням: «Порівняння систем електронних систем електронних петицій до парламенту в країнах ЄС та в Україні».

Для зручності всі результати дослідження подані в інфографіці.

Інфографіка 1
Інфографіка 2
Інфографіка 3

petyciyi_yes_1.png

petyciyi_yes_2.png

petyciyi_yes_3.png

 

Українська