Презентовано рейтинг найбільш відкритих та прозорих комітетів ВРУ

14 березня відбулася презентація методології моніторингу відкритості та прозорості комітетів Верховної Ради України, розробленої ГО «Ліга інтернів» на основі «Положення про веб-ресурси Верховної Ради України», затвердженого Розпорядженням Голови ВРУ №699 «Про веб-ресурси Верховної Ради України», у рамках діяльності Ініціативи «Відкритий парламент» за підтримки проекту ЄС-ПРООН «Рада за Європу».  Окрім того, учасники ознайомилися з результатами моніторингу за листопад 2017 – січень 2018 рр.

Моніторинг на основі розробленої методології передбачає вивчення веб-сайтів комітетів ВРУ на предмет наявності тільки тієї інформації, яка визначена до публікації «Положенням про веб-ресурси Верховної Ради України», зокрема, враховується наявність цієї інформації та вчасність її оприлюднення. Максимальний бал, який може отримати комітет відповідно до методології, – 20. Так, за результатами моніторингу за період листопад 2017 – січень 2018 рр. рейтинг очолює Комітет ВРУ з питань свободи слова та інформації політики (18,5, 17,5 та 19 балів відповідно), серед лідерів за підсумками дослідження також комітети з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування; з питань транспорту; з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Важливо наголосити, що моніторинг враховував наявність на веб-сайтах комітетів тільки тієї інформації, яка повинна бути розміщена обов’язково відповідно до «Положення про веб-ресурси Верховної Ради України», додаткові бали за наявність інших відомостей не передбачено.

За підсумками проведеного моніторингу ГО «Ліга інтернів» розробила рекомендації для кожного комітету ВРУ, яку інформацію потрібно додати на їхні веб-сайти або у який спосіб найкраще її оприлюднювати, щоб підвищити свою позицію у рейтингу.

ГО «Ліга інтернів» і надалі здійснюватиме моніторинг відкритості та прозорості комітетів ВРУ відповідно до розробленої методології, з результатами якого можна буде ознайомитися на сайті організації interns.org.ua.

Ознайомитися з методологією.

Детальні результати моніторингу за листопад 2017 – січень 2018 року.

Результати моніторингу відкритості та прозорості комітетів ВРУ

lystopad_2017.jpg

gruden_2017.jpg

sichen_2018.jpg

Українська