Про взаємовідносини з країнами Європейського Союзу та Російською Федерацією і необхідність посилення української дипломатичної служби інтерни поспілкувалися з Ганною Гопко

Минулого четверга інтерни Програми стажування в Апараті Верховної Ради України та Адміністрації Президента України мали нагоду поспілкуватися з Головою Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганною Гопко

На початку зустрічі гостя торкнулася важливих питань двосторонньої взаємодії України з НАТО, а також процесів блокування Угорщиною подібної співпраці у зв’язку з наявними протиріччями між нашими країнами. Ганна Гопко підкреслила, що подібна ситуація з мовним питанням, яка склалася в Україні, непритаманна для країн Європейського Союзу, оскільки володіння державною мовою є одним з основних факторів побудови сприятливих взаємовідносин у суспільстві.

Також торкнулися питання щодо перспектив реалізації проекту магістрального газопроводу «Північний потік-2», оскільки його експлуатація суттєво зменшить обсяги транзиту української газотранспортної системи та знівелює статус України як основного транзитера російського газу до країн Західної Європи. Йшлося і про позиції США, Польщі, Данії та країн Балтії, які є противниками подібної ініціативи і вважають за доцільне в подальшому використовувати потужності українських газопроводів.

Ганна Гопко акцентувала увагу на важливості посилення дипломатичної служби України, оскільки перед нашою державою постає багато викликів, вирішення яких потребує залучення достатньої кількості фахівців та представників дипломатичних відомств. На її думку, варто призначити додаткових заступників міністра закордонних справ України, що дозволило б більш активно вирішувати актуальні питання міжнародної співпраці та дієвіше відстоювати інтереси держави на міжнародній арені.

Інтерни та пані Гопко не залишили поза увагою обговорення перспектив створення Української єдиної помісної церкви та необхідності розроблення спільної національної ідеї з метою об’єднання громадянського суспільства, посилення процесів державотворення та розбудови успішної України.

Під час дискусії присутні дійшли до думки, що Україні варто дієвіше відстоювати власні інтереси щодо збереження природних ресурсів (врегулювання питань експорту лісу-кругляка до країн Європи, видобутку корисних копалин й ін.), наголосили на потребі розвитку вітчизняного науково-промислового комплексу, збільшенні експортного потенціалу за рахунок товарів з високою часткою доданої вартості та активного використання у галузях господарства (військово-промисловий сектор, лісництво, сільськогосподарське виробництво та ін.) сучасних інноваційних рішень.

Антон Корецький,
інтерн Комітету з питань аграрної
політики та земельних відносин

2018.04.26._gopko_3_0.jpg

2018.04.26._gopko_4.jpg

2018.04.26._gopko_1.jpg

Українська