Валерій Карпунцов: «Моя головна ідея — щоби діти жили в успішній державі»

До інтернів та інтернок Програми стажування в Апараті Верховної Ради України завітав український політик, заслужений юрист України й Голова правління ГО «Ліга інтернів» Валерій Карпунцов. Випускник Програми стажування 1999-2000 років розповів про себе, шлях до кар'єри, а також відповів на запитання.

img_1582.jpg

Як пригадує Валерій, у студентські роки був старостою групи, відмінно навчався та мав активне студентське життя. Після навчання в ліцеї спочатку подав документи на фізико-математичний факультет Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М.В. Гоголя, однак після першого курсу забрав документи й вступив на перший курс юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Університет закінчив із відзнакою, розпочавши наукову діяльність на кафедрі конституційного та адміністративного права. «Я завжди намагався вчитися: здобував досвід під час спілкування з людьми, а також із книжок», — каже Валерій. Із 2001 року й нині займається науковою діяльністю, тематика якої пов'язана з роботою прокуратури. «Я зі студентських років мріяв працювати в прокуратурі. Мої наукові роботи теж стосуються цієї сфери», — зазначає він. Під час навчання очолював Київський осередок Асоціації юристів у сфері фінансового та банківського права. У 1999-2000-х роках відкриває власну фірму й починає будувати політичну кар'єру з посади помічника першого заступника Голови Комітету закордонних справ Верховної Ради України Олександра Ситника. Із 2002 до 2005 року працює консультантом відділу зв'язків з органами правосуддя Апарату Верховної Ради України. За цей час активно співпрацює зі своїм науковим керівником дисертації, академіком Анатолієм Селівановим — чинним членом Національної академії правових наук України. У 2005 році стає радником й керівником групи радників віце-прем'єр-міністра України. Із 2006 року Валерій Карпунцов веде активну політичну та юридичну діяльність, керує Юридичним департаментом Народного союзу «Наша Україна», згодом стає генеральним директором правничої групи «КОЛЕГІУМ». Також долучається до партії «УДАР Віталія Кличка», спеціалізуючись у галузі виборчого права, працює на посаді першого заступника Голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проєктами України. Із 2012 до 2014 року обіймав посаду першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України, а після припинення повноважень Верховної Ради України у звʼязку з подіями на Майдані був призначений старшим помічником Генерального прокурора України з особливих доручень. У 2016 році працює в Комітеті законодавчого забезпечення й правоохоронної діяльності. Із 2018 року Валерій Карпунцов очолює Громадську Організацію «Ліга інтернів», яка об'єднує випускників Програми стажування у Верховній Раді України та має на меті розвивати саму Програму, а також налагоджувати зв'язки між випускниками.   

Під час зустрічі учасники та учасниці Програми стажування отримали змогу спитати докладніше гостя щодо планів політичного партнерства, реального та оптимального сценаріїв, які стосується Криму й Донбасу, наукової діяльності та отримали *Tips щодо книг.

На запитання стосовно реального та оптимального сценарію Криму й Донбасу спікер наголосив на необхідності створити законодавче середовище, яке б, зі свого боку, сприяло розвитку військово-консалтингової діяльності. «Головне, щоби бізнес був зацікавлений військовими людьми. Українці гарно вчаться й навчають, тому це один із необхідних елементів, аби люди могли реабілітуватися», — зазначає Валерій. Другий аспект стосується сильної армії та військової підтримки: «Люди мають захищати країну та все, що їм дороге. Якщо це людина усвідомлює — захищати країну стає набагато легше». Також взірцевим, за словами спікера, є досвід США в допомозі ветеранам, який Україна також могла б перейняти.

Як зазначив Валерій, він має напрацювання й фахову мережу, однак попередив, що політичне лідерство — це «дуже важка ноша». Утім наукова робота та обговорення ідей із колегами є також ефективними способами для політичних змін. «Моя головна ідея — щоби діти жили в успішній державі», — наголосив спікер. 

img_1674.jpg

Ось такою цікавою та плідною вийшла зустріч із Валерієм Карпунцовим — людиною, яка знайшла своє справжнє покликання в житті та надихає інтернів Програми стажування у Верховній Раді України досягати власної мети.

*Tips від лектора:

Книги:

  • І.О. Сікорський «Всезагальна психологія з фізіономікою».

*Tips від лектора — це фільми, книги та інші довідково-інформаційні матеріали, які лектор цитує, згадує або рекомендує до ознайомлення для глибшого розуміння викладеної теми та всебічного особистого розвитку.

 

Вікторія Слободянюк

інтернка Управління кадрів Апарату Верховної Ради України

 

Undefined