Валерія Пустовіт: «Жінка у політиці вже не феномен»

11 березня відбулась зустріч інтернів із співорганізаторкою Форуму нових політичних лідерів, феміністкою Валерією Пустовіт на тематику: «Жінки у сучасній політиці».

Жінка у сучасній політиці – вже не розглядається, як феномен у сучасній  владі, суспільством це сприймається, як цілком нормальне та закономірне явище. Зараз неймовірно багато жінок – світових лідерів, які своєю діяльністю розвивають власну країну та мають вагомий вплив на інших. Варто лишень відзначити канцлера Німеччини Ангелу Меркель та президента Республіки Молдова Майю Санду. Таких імен є безліч на сучасному політичному просторі. У післявоєнні роки, жінка у політиці вважалась феноменом влади, зараз у сучасному просторі це є закономірністю та нормою. Думка суспільства вже є адаптованою та сприймає політиків не за гендером «чоловік» чи «жінка», а за принципом корисних змін, які відбуваються. До прикладу відомий журнал «Forbes» визнав жінок – політиків такими, які найкраще боряться із коронавірусом та коронакризою. Погодьтесь, яка різниця, хто впливає на владу  у країні (чоловік чи жінка) якщо перш за все оцінюється результат дій та ефективність змін.

Проте, не варто нехтувати тією думкою, що все неймовірно привітно для жінок – політиків. Вони пройшли неймовірно довгий шлях визнання себе суспільством. Українські жінки мали  вплив на світове лідерство, адже такі лідери, як Вікторія Спартц чи Христя Фріланд, мають українське коріння. Вони закладали фундамент сприйняття жінки, який ми сприймаємо, як належне явище.

Сьогодні варто говорити про «Міністерство рівності», яке маленькими кроками створюється у світових країнах, щоб урівноважити гендерні права. Прикро говорити, але є країни, де досі не сприймаються жінки – лідери, а їх права неймовірно обмежені. Тому створення таких міністерств допоможе іншими очима поглянути на жінок та переоцінити відношення до них.

 

Маряна Хороша,

інтернка Інформаційного управління,

Освітній центр Верховної Ради України

Undefined