Веб-сайт комітету ВРУ: як це працює?

10 травня відбувся семінар зі структури, функціоналу та пошукових методик при роботі із сайтами комітетів Верховної Ради України, у якому взяли участь працівники секретаріатів комітетів ВРУ, а також інтерни Програми стажування в Апараті Верховної Ради України в 2018 році.

Ірина Рощина, головний консультант Управління комп’ютеризованих Апарату ВРУ, презентувала інтерфейс типового веб-сайту комітету, який містить окремі рубрики для оперативного пошуку інформації. Зокрема, на такому сайті є можливість ознайомитисяя із законопроектами, які знаходяться на розгляді відповідного комітету, стежити за його діяльністю, отримати вичерпний перелік документів, пов’язаних з його роботою: протоколи засідань, стенограми тощо. Для того щоб комітет міг оперативно висвітлював важливу для нього інформацію, веб-сайт містить рубрику «Новини» та «Діяльність комітету». Структурний підрозділ також розміщує на своїй сторінці контакти, щоб ними могли скористатися громадяни. Така практика сприяє його відкритості та оперативності реагування на запит.

Безсумнівно, що для будь-якого структурного підрозділу веб-сайт – це потужний інструмент інформування громадян про свою діяльність, тому необхідно задіяти всі ресурси для якнайповнішого його використання. Мова йде і про оперативне висвітлення інформації, реагування на звернення громадян, доповнення його власними рубриками для формування цілісної картини діяльності.  

Щодо новацій, які наразі використовують комітети для висвітлення своєї діяльності, слід відзначити онлайн-трансляцію комітетських засідань та онлайн-запис громадян на засідання.

У другій частині заходу Сергій Щербаков, головний консультант Управління комп’ютеризованих Апарату ВРУ, розповів про Портал відкритих даних Верховної Ради України. Цей ресурс забезпечує надання доступу до публічної інформації Верховної Ради України у формі відкритих даних та передбачає доступ до інформації з можливістю її наступного безкоштовного використання. Представники Громадянської мережі ОПОРА поділилися власним досвідом використання наборів даних, які розміщені на Порталі, та способами їх аналізу та візуалізації.

Захід було організовано ГО «Ліга інтернів» у рамках діяльності Ініціативи «Відкритий Парламент» за підтримки проекту ЄС-ПРООН «Рада за Європу»

dacyuk.pngСофія Дацюк,
інтернка Секретаріату Голови ВРУ

Українська