Відбулася зустріч інтернів ВРУ та ЦОВВ з Миколою Томенком

У четвер, 22 грудня, відбулася зустріч інтернів із Заступником Голови Верховної Ради України Миколою Томенком, яка була присвячена обговоренню формули ідеального парламенту та Конституції України.

Під час розмови з інтернами М. Томенко зазначив, що для того, щоб діяльність Парламенту відповідала суспільним настроям, необхідно повернути низку повноважень, без яких не можливий баланс системи стримувань і противаг між виконавчою та законодавчою владою. Це, за його словами, стосується, зокрема, впливу на кадрові рішення та бюджетний процес.

М. Томенко також наголосив на необхідності більш жорсткої процедури зрівняння статусу комітетів. Віце-спікер обурювався тим, наскільки різниться кількість депутатів у комітетах, зазначивши, що навантаження на той чи інший комітет треба врегульовувати кількістю експертів й апарату, а не депутатів.

На зустрічі також прозвучала думка про необхідність перенесення центру ваги в роботі комітетів, оскільки на комітетських засіданнях обговорення ведуть фахівці, а на засіданні Парламенту лише відбувається голосування й обґрунтовуються думки, чому та чи інша фракція не голосує. Тому було б доцільно, щоб при кожному комітеті діяла громадська рада. Окрім того, М. Томенко додав, що важливо, аби засідання комітетів активніше висвітлювалися засобами масової інформації, а ті, на яких розглядаються знакові, принципові питання, транслювалися на парламентському телеканалі.

Віце-спікер наголосив, що обмеження депутатської недоторканності та пільг – це важливі питання, але, не повернувши Парламенту реальних повноважень як інституту, не можна говорити про його функціональність та повагу до нього у суспільстві.

Наприкінці зустрічі М. Томенко відповів на запитання інтернів, а також побажав успіхів протягом стажування.

МАРИНА БОРИСЕНКО,
інтерн секретаріату Заступника Голови ВРУ

Українська