«Воїна не можна жаліти, ним слід пишатися»,- отець Андрій Зелінський

60540931_348507439135178_8199144833521025024_n.jpg

          Активності інтернів Програми стажування цікаві та різноманітні: робота у комітетах, пленарні засідання, зустрічі, через це наше життя сповнене неординарними моментами та ситуаціями, які часто є стресовими і важкими для сприйняття. Саме тому, надзвичайно важливо на цьому шляху зберігати в собі внутрішній спокій, бути цілісною особистістю та вміти долати потрясіння.

          З лекцією «Дух воїна в коридорах державної служби» перед інтернами виступив отець Андрій Зелінський, священник Української Греко-Католицької Церкви, військовий капелан, член Ініціативної групи та Наглядової ради Української Академії лідерства, громадський діяч. Ці звання ще можна довго перераховувати, але найкраще за людину говорять її   вчинки. Він неодноразово був у зоні ООС, найбільш гарячих точках, де активно підтримував бойовий та командний дух наших воїнів. 

1.jpg

          Своїм досвідом отець Андрій поділився з інтернами. На прикладі трьох відомих в історії коней він розповів про те, як потрібно долати стрес у своїй діяльності, бачити світлі горизонти та керуватися істинними цінностями. Багато уваги було приділено питанням лідерства та командної роботи, вмінню бачити на кілька кроків вперед, ніж усі інші.

          Згадуючи власні спостереження на полі бою, отець Андрій Зелінський наголосив на двох сценаріях розвитку подій: перший – людина стає заручником власного життя, і другий – вона його очолює, будучи командиром. Надзвичайно важливо проживати кожен день змістовно, маючи конкретну ціль. Коли людина досягає поставленої мети, вона приборкує в першу чергу себе, а заодно і хаос навколо.

          Отець Андрій показував інтернам фото з особистого архіву, де зображені Авдіївська промзона, зруйнована реальність, побратими, котрі загинули. І неабияк дивувало його вміння бачити прекрасне у речах, які, на перший погляд, такими не є, як-от зоряне небо в отворах від артилерійських куль.

2.jpg

           «Воїн – це тип характеру», – неодноразово наголошував отець Андрій. Найзапекліші бої проходять саме в серці цього воїна, і найбільшою є перемога над собою. Дуже часто ті речі, які здавалося б хочуть нас зламати, насправді стають потужним поштовхом вперед до нових вершин. Конкретними прикладами з життя отець Андрій Зелінський лише підтверджував цю аксіому.

          Насамкінець, він розповів про три скарбнички, які щодня поповнює вже протягом багатьох років: фізичну, емоційну та інтелектуальну. Симбіоз цих трьох напрямів, в яких потрібно розвиватися кожному, дає необхідну силу та енергію долати перешкоди, рухатися змістовно та зберігати внутрішню гармонію. Більше того, отець Андрій пожартував, що якщо людина не ходить на пробіжки, то в політику їй йти категорично не рекомендується.

3.jpg

          Інтерни задавали багато питань отцю Андрію щодо того, які чинники консолідують українське суспільство, як він інтерпретує певні історичні факти та як проводить свій день. Отримавши відповіді на такі різнопланові питання, напевно, кожен визначив для себе особисто, як називається саме його перемога, і що є тим яскравим і світлим сонцем, яке веде до мрії. Шлях воїна ніколи не буває простим, завжди будуть труднощі, проблеми, перешкоди. Але саме так гартується воля, саме так формується цілісна особистість, адже жаліти воїна не можна, ним слід пишатися.

Анна Таргоній

інтернка Секретаріату Комітету з питань інформатизації та зв'язку​

targoniy_anna.png

Undefined