Виборчому кодексу – бути?

7 червня інтерни Верховної Ради України зустрілися з народним депутатом України Олександром Черненком.

Пан Олександр представляє Комітет ВРУ з питань правової політики та правосуддя, де очолює підкомітет з питань виборів і референдумів, що цілком логічно, адже до цього багато років своєї професійної діяльності він присвятив якраз виборчій тематиці.

Перш за все гість розповів про свій шлях у політику, у яку він прийшов з громадського сектору. Близько 15 років життя пан Олександр віддав Всеукраїнській громадській організації «Комітет виборців України», у якій пройшов шлях від звичайного студента – спостерігача на виборах до керівника організації. До отримання парламентського мандату він очолював КВУ близько п’яти років.

Тому цілком логічно, що законодавча діяльність Олександра Черненка пов’язана насамперед з виборчою тематикою, а серед його законодавчих ініціатив – проекти законів, які стосуються місцевих виборів, референдумів, голосування внутрішньо переміщених осіб тощо.

Своїм поки що найбільшим досягненням на посаді парламентаря Олександр Черненко вважає ухвалення в першому читанні проекту Виборчого кодексу України, одним із співавторів якого він є. На сьогодні маємо понад чотири тисячі поправок до проекту кодексу, над якими працює робоча група. Пан Олександр висловив сподівання, що до осені він уже буде готовий до наступного читання у Парламенті, хоча й зізнався, що навряд чи матиме значну підтримку в сесійній залі.

Співавтор кодексу називає його прогресивним, таким, що запроваджує нову виборчу систему, але навряд чи виправдає всі очікування. «Зміни – це питання політичної культури»,  – переконаний пан Олександр.

Серед плюсів проекту Виборчого кодексу народний депутат назвав формування національного та регіонального списків на парламентських виборах. Відповідно, виборець голосуватиме за партію, а за бажання – за її конкретних представників у його регіоні. Результати та кількість місць, які здобуде партія, розраховуватимуться за спеціальною формулою. Водночас спискова система має і недоліки – вона не виключає підкуп та проходження за національним списком «потрібних» людей.   

2018.06.07._chernenko_2.jpg

2018.06.07._chernenko_1.jpg

2018.06.07._chernenko_3.jpg

 

Українська