Які механізми може використати Верховна Рада України для досягнення ЦСР?

kr_st_25.02.19-2.jpg

25 лютого у Верховній Раді України відбувся круглий стіл на тему «Роль парламентів у досягненні Цілей сталого розвитку. Які механізми може використати Верховна Рада України для досягнення ЦСР?» за ініціативи Голови Комітету у закордонних справах Ганни Гопко.

На заході були присутні представники Програми Розвитку ООН, громадських організацій, дипломатичного корпусу, уряду України та народні депутати України.

Заступник директора Програми Розвитку ООН в Україні Блерта Чела у своєму вітальному слові зазначила, що Цілі Сталого Розвитку – це не просто дорожня карта для урядів, а те, чого дійсно потребує весь Світ. Важливо пам’ятати, що парламентарі у процесі досягнення Цілей відіграють особливу роль, оскільки саме вони є поєднуючою ланкою між людьми та владою. Пані Чела особливо відзначила, що ООН підтримує мирні ініціативи України, а також її зусилля у питанні здійснення реформ, зокрема, у сферах медицини, усунення гендерної дискримінації та місцевого самоврядування, які самобутньо є шляхом реалізації Цілей Сталого Розвитку.

Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом подякував за плідну співпрацю між урядами Швеції та України і звернув увагу на те, що для реалізації цілей необхідна ефективна співпраця як між державами, так і між урядами та громадськістю, оскільки це дасть можливість впроваджувати необхідні зміни із урахуванням місцевого контексту.

Народний депутат України Оксана Юринець приділила увагу тому факту, що Україна, як не одна інша держава, знає, що досягнення Цілей Сталого Розвитку є необхідністю у сучасних умовах, оскільки бідність – це другий ворог України. О. Юринець також виступила із закликом до парламентарів робити те, що дійсно зможуть відчути люди.

Заступник Керівника напряму ПРООН «Демократичне врядування» Олена Урсу, процитувавши колишнього Генерального Секретаря ООН Пан Гі Муна, зазначила, що у нас немає «плану Б», оскільки немає і «планети Б», а тому у питанні досягнення Цілей необхідно робити все можливе та краще. Також, пані Урсу окремо застерегла парламентарів не фокусуватися на одній Цілі, залишаючи осторонь інші, а знаходити комплексний підхід для їх реалізації.

На заході також виступив заступник директора Національного Інституту стратегічних досліджень із низкою практичних порад для парламентарів, а саме, - прийняття законів, створення робочої групи або комітету для визначення потреб суспільства у контексті ЦСР, розробці плану чи дорожньої карти, проведення тренінгів та публічних слухань, визначення уповноваженого органу та моніторингу досягнень.

Учасники круглого столу також обговорили практичні механізми, шляхи досягнення Україною Цілей Сталого Розвитку та перешкоди, що стоять на цьому шляху, способи їх усунення. Присутні погодилися зі словами Ганни Гопко про те, що цей круглий стіл – можливість для подальшого розвитку.

 

Данило Недвецький
інтерн Секретаріату Комітету у закордонних справах

Undefined