"Запах пороху не пропадав ніколи, ним пропахлось все навколо..."

      2_0.jpg

      Інтерни Програми стажування надовго запам’ятають зустріч з добровольцями батальйону «Правий Сектор» кіборгами Денисом Гайдою (позивний «Росомаха») та Марленом Місіратовим (позивний «Татарин»), кримським татарином, заочно засудженим в РФ на 26 років, що двічі перебував в полоні.

       Не простий шлях випав на долю воїнів. Денис Гайда розповів про те, як працював за кордоном, але не знайшов собі там місця відчуваючи, що то чужина. Повернувшись, працював барменом та обожнював свою роботу. Коли почався Майдан, не зміг залишитися осторонь!  

3_0.jpg

            «Події на Майдані 2013-2014 років змінили моє життя назавжди», - зазначив Денис, - «Ми приїхали до Києва, попрямували на Майдан, ночували на бетоні, поки нам не надав прихисток військовий капелан о. Андрій Зелінський. Потім я приєднався до «Правого Сектору». З хлопцями ми мали інформацію про зачистку Майдану, проте, коли  прорвались до мікрофонів розповісти про це всім, нам ніхто не повірив. А далі було жахливо… Близько опівночі правоохоронці почали йти лавиною, на моїх очах затоптали вагітну жінку та згодом нас. Всі тікали - хто куди - ховались, хто не встиг заховатися, того наздоганяли та били».

            Після того як РФ анексувала Крим та почалась АТО, «Росомаха» приєднався до операції як доброволець зрозумівши своє призначення у тому, щоб бути воїном та захищати будь-якою ціною свою Батьківщину. Після поранення знову повернувся на фронт та залишився після ротації на другий термін, а згодом і на третій, захищаючи Донецький аеропорт.

            «Ми спали в підвалах, там же справляли і природні потреби. Одного разу води не було більше п’яти днів та з їжею було складно - тоді я зрозумів, що означає «людський ресурс».

6.jpg

        Коли свою розповідь розпочав Марлен, навернулись сльози, адже його історія - це історія бійця-полоненого, який пройшов складний шлях, бачив як на його очах російські окупанти розстрілювали, різали та знущались з українських полонених. За полоненого «Татарина» російська влада «давала» $100000. Вони хотіли влаштувати публічну страту, адже Марлен мусульманин, і показовість могла би зупинити інших мусульман боронити українську землю. Але, на щастя, воля до життя Марлена та послідовність обставин допомогли  обміняти добровольця та повернути його до лав захисників Батьківщини.

1_0.jpg

          Десятки питань задавали інтерни Денису та Марлену. І про можливі варіанти закінчення війни, і про те, за яких умов все ж таки вдасться відновити мир в Україні. Складно було усвідомити, що ось вони - герої – такі прості хлопці, але мужні й незламні та з багажем війни за плечима. Вони пов’язали свою долю з Україною та будуть боротися за неї до останнього подиху.

5.jpg

 

Аліна Тодоріко

інтернка Секретаріату Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму

todoriko_alina.png

Undefined