Зустріч з Юрієм Бауліним

У День святого Миколая інтерни Програми стажування 2011-2012 рр. зустрілися із Юрієм Васильовичем Бауліним, заступником голови Конституційного Суду України, доктором юридичних наук, професором кафедри кримінального права НУ «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», та його науковим консультантом Кирилом Молодико, випускником Програми 1998–1999 рр.

Юрій Баулін родом з Луганщини, закінчив Харківський юридичний інститут. Працював в Інституті вивчення проблем злочинності Академії правових наук України в м. Харкові. Розпочав свою кар’єру в Конституційному Суді у червні 2008 року. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки, заслужений діяч науки та техніки України.

Привітавши учасників Програми парламентського стажування, Юрій Баулін ознайомив слухачів зі складом Конституційного Суду України, його основними повноваженнями, роз’яснив механізм організації і діяльності установи. У ході зустрічі Юрій Баулін висвітлив порядок розгляду справ, що надходять до суду та є у межах його компетенції. Учасники стажування отримали детальну інформацію про принципи розгляду справ, визнання їх конституційними спеціально уповноваженими підрозділами Конституційного Суду, а також дізналися, які існують форми слухань.

Після вступної ознайомлювальної частини зустрічі інтерни отримали можливість поставити питання гостеві. У процесі дискусії були порушені теми вже розглянутих справ у Конституційному Суді. Однією з яких є, наприклад, справа про скасування смертної кари. Як відомо, відсутність смертної кари є обов'язковою умовою для перебування держави в Раді Європи, що й стало однією з причин скасування її в Україні. 30 грудня 1999 року Конституційний Суд України визнав, що така екзекуція суперечить Конституції, чим остаточно закрив шлях до її відновлення. У зв'язку з цим, у 2000 році Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального Кодексу України, якими остаточно вилучила поняття «смертна кара» з офіційного списку кримінальних покарань України.

Обговорення торкнулося й теми існування Конституційного Суду як окремої інституції в Україні у порівнянні з міжнародною практикою.

Під час зустрічі з Юрієм Бауліним інтерни поповнили свій багаж знань у сфері судової влади та отримали багато цікавої й актуальної інформації.

Олена Клименко,
інтерн Комітету з питань фінансів, банківської діяльності,
податкової та митної політики

Українська