Унікальна зустріч з Володимиром Федоровичем Шовкошитним

Ранок 14 червня подарував інтернам Верховної Ради України та центральних органів виконавчої влади унікальну зустріч із депутатом Верховної Ради І скликання, головою Підкомісії з питань 30-кілометрової зони, секретарем Комісії з питань Чорнобильської катастрофи, прозаїком  і поетом, заступником Голови Спілки письменників України, громадсько-політичний діячем, головою Координаційної Ради міжнародної організації «Союз Чорнобиль», одним із засновників екологічної організації «Зелений світ» Володимиром Федоровичем Шовкошитним.

На початку зустрічі Володимир Федорович зазначив, що усвідомлює важливість повного державного суверенітету для України та живе за принципом пріоритетності екології над економікою.

Розповіді гостя були дійсно теплими і щирими, пересипаними жартами і народним фольклором. Вельмишановний Володимир Федорович наголосив, що «найбільша розкіш, яку має у житті людина, – це розкіш живого спілкування, бо воно є унікальним і дійсно неповторним».

За першою освітою Володимир Шовкошитний – технік-геофізик. У 1978–1987 роках він працював на Чорнобильській АЕС. Трагічного квітня 1986 року був керівником групи ліквідації хімічного цеху на ЧАЕС. Тоді, незважаючи на величезну небезпеку радіації, він брав безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії, проявив свою мужність і жертовність в ім’я рідного українського народу. Його любов до України відчувається в усьому: у написаних віршах і прозі, у його вчинках, адже, зі слів гостя «тільки якщо ти знаєш, чиїх батьків ти син, і цінуєш ту землю, де народився, – ти самодостатній». Володимир Федорович поділився своїми враження від подорожей по Європі і висловив щире захоплення незрівнянною красою українських жінок. При цьому наголосив, що нам є чого повчитися у інших країн, зокрема в Англії, де люди дотримуються правопорядку, незважаючи на відсутність Конституції у країні.

Пан Шовкошитний розповів учасникам Програми стажування про такі поняття, як «етнос», «народ», «нація», що позначають спільноту людей, об’єднаних у першу чергу кревно, духовно, і головний обов’язок етнічного українця – це процес державотворення. Він розповів про Запорізьку Січ і висловив своє щире захоплення мужністю і порядністю козаків. За переконанням цієї видатної людини, Україна має достатній природо-ресурсний потенціал для того, щоб бути першою державою у Європі. І все, що для цього потрібно, – це розвивати національну ідею, яка складається із національної мрії та механізму досягнення цієї мрії. Тобто, вимріявши Україну як лідера європейської спільноти, ми повинні реалізувати цю мрію шляхом незалежної суверенної держави.  

Гість наголосив на важливості здорового способу життя для людини, довівши це прикладом із власного життя, адже він – багаторазовий чемпіон світу з легкої атлетики серед ветеранів, має гарну фізичну форму.

Головний закон економіки, за словами Володимира Федоровича, було закладено ще в Біблії: «Не накопичуй скарби, бо де скарб, там і серце твоє». Гроші не є злом самі по собі, але якщо вони стають метою, а не засобом досягнення цієї мети, то дійсно шкодять.

Вельмишановний гість має чотири вищих освіти (окрім геофізика, атомника, він доктор філософії в галузі політології, літератор) і говорить, що вони допомагають йому реалізовувати себе в різних сферах людського життя.

Володимир Федорович коротко розповів про свою літературну творчість, зокрема збірки «Доторкнутися небес» і «Запали свічу», та поділився планами щодо написання нових книг. Щире захоплення викликали вірші автора, які він люб’язно продекламував учасникам Програми парламентського стажування.

Наприкінці гість звернувся до інтернів як до представників української еліти, які прийдуть у політику та різноманітні сфери життя, і наголосив на важливості створення позитивного іміджу України у світі, внесення відчуття поваги до себе і гордості за країну та закликав інтернів «понести Україною свічу любові, запалену у власному серці».

Леся Лисяк,

інтерн Європейського центру інформаційної

підтримки Верховної Ради України

Українська