17 січня 2022 року стартувала 27-ма Програма стажування: лігоінтернівську родину поповнили 53 нових учасники та учасниці. Відкривши двері комітетів Верховної Ради в понеділок, інтерни могли лише здогадуватися, що чекатиме на них у подальший тиждень.

Урочиста атмосфера понеділка задала тон на весь тиждень: нові знайомства, налагодження зв’язків один з одним, активні фотозвіти слідували за нашими інтернами кожного дня. Новоприбулих стажерів привітали перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, керівник Апарату ВРУ Вячеслав Штучний, Голова Правління ГО “Ліга інтернів” Валерій Карпунцов і народний депутат України першого скликання Володимир Крижанівський. Приємним доповненням до стажерських посвідчень став примірник спогадів В. Крижанівського, першого посла України в Росії.

Вівторок пройшов під егідою тімбілдінґу та напівформальних організаційних заходів. Авжеж, найбільше враження залишили командні ігри, що мали на меті згуртувати колектив інтернів, — модифікація «зіпсованого телефону», постановка цілей стажування.

У середу на інтернів очікував освітній вечір: протягом декількох годин відбувалася лекція з Оксаною Продан, народною депутаткою України VII та VIII скликань, наразі Головою Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця». Магістральною темою зустрічі була взаємодія Верховної Ради з іншими структурами державного управління: кабміном, нацбанком, рахунковою палатою тощо. До того ж лекторка звернула увагу на деякі тонкощі в посадовій взаємодії парламентаріїв, чим підштовхнула майбутніх держслужбовців вкотре звернути увагу на Регламент Верховної Ради.  Інтерни виявили жваву цікавість до сучасних політико-економічних проблем, що підтверджується різноманітними питаннями від слухачів про місцеве самоврядування, монетарну політику України.

Четвер видався насиченим. У сатиричному воркшопі Олена Костинюк — головна консультантка відділу моніторингу Інформаційного управління Апарату ВРУ, заразом випускниця Програми стажування у 2019 році — поділилася практичними порадами, що стануть у нагоді для «виживання в парламенті». Політолог і викладач КНУ ім. Т.Г. Шевченка Олександр Москалюк провів лекцію, присвячену сучасній політиці України та світу. Протягом декількох годин авдиторія шукала відповідь на питання: чому навіть найпродуманіші правові норми можуть не спрацювати в реальному житті? Останок дня інтерни провели з випускниками попередніх програм стажування в неформальній обстановці.

П’ятниця — саме час для відпочинку після багатого на події тижня. Отже, ГО «Ліга інтернів» підготувала для стажерів цікаву вікторину на платформі Kahoot!, завдяки чому учасники програми дізналися один про одного найцікавіші факти з життя.

Далі буде!..

Авторка: Світлана Ткачук, інтернка прес-служби Верховної Ради України